Liga Adelante: Almeria vs. Girona


Dzisiaj poznamy ostatni zespół, który wystąpi w roli beniaminka w kolejnym sezonie La Ligi. W wielkim finale play-off mierzą się ze sobą ekipy Almerii oraz Girony. Pierwszy mecz Almeria wygrała na wyjeździe 1:0 i to oni są bliżej awansu. Niemniej rywale na pewno nie odpuszczą, stąd też zapowiada się niezwykle ciekawa konfrontacja.

Almeria to zespół, który w sezonie zasadniczym zajął trzecie miejsce w tabeli. Mieli zatem ogromnego pecha, iż nie awansowali bezpośrednio do Primera Division. Dzisiaj jednak stoją przed szansą spełnienia swojego pierwotnego celu. W pierwszej fazie play-off nie bez kłopotu wyeliminowali Las Palmas, ale tutaj już poradzili sobie godnie. Co najważniejsze nie stracili gola przeciwko Gironie. Dzisiaj jednak muszą się mocno skupić na defensywie, gdyż goście na pewno będą od samego początku mocno atakować.

W zespole gospodarzy błyszczy niezawodny Charles, który jest najważniejszym ogniwem ekipy i to on w głównej mierze jest ojcem sukcesu drużyny. W fazie play-off strzelił już trzy gole i dzisiaj na pewno ponownie będzie głodny bramek. Jego postawa będzie bardzo istotna w dzisiejszym meczu. Obrona Girony na pewno mocno skupi się na pilnowaniu Brazylijczyka.

Goście to natomiast czwarta ekipa sezonu zasadniczego w lidze Adelante. W pierwszej części play-off bez kłopotu ograli Alcorcon, ale niestety tutaj już nie poszło im zbyt dobrze i dzisiaj muszą postawić wszystko na jedną kartę by spełnić swój upragniony cel. Defensywa na pewno musi skupić się na pilnowaniu wyżej wspomnianego snajpera, ale i mocno muszą ruszyć do ataku. Girona liczy dzisiaj również na swojego gwiazdora, a jest nim Acuna, który także sporo trafia. Dzisiaj muszą jak najszybciej trafić do siatki rywala, by wyrównać bilans z poprzedniego starcia.

Almeria w tym sezonie zdominowała rywalizację przeciwko Gironie. Wszystkie trzy spotkania wygrali. W tym u siebie 2:1. Warto też dodać, iż Charles strzelił dwa gole dla Almerii, a i dodatkowo wpisał się ostatnio na listę strzelców. Gospodarze mają zatem pomysł na rywali. Dzisiaj jednak może to wyglądać nieco inaczej. Spodziewamy się otwartego spotkania i minimum trzech bramek, będzie to mecz walki. Powyżej 2.5 gola to nasz typ na ten mecz.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Powyżej 2.5 gola, 2.00