Segunda Division: Sporting Gijon vs. Jaen


Dziewiąta kolejka w Segunda Division trwa w najlepsze. Dzisiaj jednak największa dawka spotkań przed nami. Sporting Gijon, który pragnie wrócić po przerwie do La Ligi, zagra z Realem Jean. Gościom nie idzie w obecnych rozgrywkach. Czy tym razem uda im się przełamać?

Sporting Gijon już drugi sezon z rzędu gra w Lidze Adelante. Pragnie jednak wrócić do elity. W obecnych rozgrywkach jest na jak najlepszej drodze. Zajmują bowiem piąte miejsce w tabeli i widać, że są w dość optymalnej dyspozycji. W ostatnich, czterech spotkaniach, ulegli jedynie przeciwko Deportivo Alaves (0:3). Szybko otrząsnęli się po tej wpadce i wygrali z Eibarem, a i zremisowali w ostatniej rundzie z Numancią. 

Kadra gospodarzy wygląda bardzo solidnie. I byłoby wszystko na najwyższym poziomie, ale jednak są bez swojego lidera. Mianowicie Scepovic wyjechał na mecz reprezentacji Serbii z Japonią. Tym samym, dzisiaj nie zagra. Serb ten, strzelił aż osiem goli w ośmiu występach dla Gijonu. Jego brak będzie zatem bardzo widoczny i może to być kluczowa wiadomość przed tym meczem.

Real Jaen to beniaminek, zatem zadanie jest jedno - utrzymanie się w lidze. Aktualny sezon jednak ukazuje, że nie będzie łatwo gościom w realizacji celu. Zajmują 19. miejsce w tabeli z zaledwie siedmioma punktami na koncie. Aż cztery z nich ugali w ostatnich trzech meczach. Kluczowym, był mecz w ostatniej kolejce z Murcią (3:2). Mankamentem są jednak wyjazdy, na których jeszcze nie zdobyli nawet jednego punktu.

Obie drużyny nie grały między sobą od ponad dekady. Tamte wyniki nie mają zatem większego znaczenia. Gijon jest na pewno lepszym zespołem, ale bez swojego lidera nie będzie im łatwo. Real Jaen w ostatnim czasie gra coraz to lepiej. Sądzimy, że dzisiaj może być ich kulminacyjny moment i zdobędą upragnione, wyjazdowe punkty. Typujemy tym samym, podwójną szansę na gości.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Real Jaen lub remis, 2.40 Unibet