A-League: Newcastle Jets vs. Adelaide United


Wielki pojedynek w A-League przed nami. Starcie drużyn, które mają chrapkę na zwycięstwo w lidze w aktualnym sezonie. Newcastle Jets, które aktualnie gra bardzo słabo, wciąż chce walczyć o tytuł, w dodatku mają do tego potencjał kadrowy. Adelaide United natomiast to zespół z czołówki i widać, że nie męczą się sezonem. Który z tych zespołów zdominuje rywala w nadchodzącym meczu?

Ekipa Newcastle gra w tym sezonie bardzo przeciętnie. Pierwotnie skazywani na TOP4 teraz zajmują dopiero ósme miejsce w tabeli. Potrzebują punktów, a po świetnym starcie, niemal w ogóle ich nie zdobywają. Ostatnia forma gospodarzy jest tragiczna. Na pięć spotkań wygrali zaledwie jeden mecz, pozostałe przegrali. Pokonali natomiast najgorszy zespół w lidze, Sydney FC. Mecze, które przegrali odbyły się przeciwko CCM, Perth oraz z obiema drużynami z Melbourne. W nadchodzącej batalii muszą złapać punkty, inaczej morale zespołu będą w fatalnej kondycji.

Gospodarze mają ogromne kłopoty w defensywie. Tracą mnóstwo goli - są pod tym względem drugą najgorszą ekipą. W dodatku w starciu z Adelaide zabraknie Scotta Neville'a (11/0 obrona). Ten podstawowy defensor był filarem w tej formacji i najbardziej błyskotliwym punktem. W tym momencie ciężko będzie go zastąpić.

Adelaide United gra bardzo dobrą piłkę, lecz zdarzają się im wpadki. Potrafili ponieść dziwne porażki. Mimo to, zajmują drugie miejsce i tracą niewiele do lidera, Central Coast Mariners. Ostatnia forma przyjezdnych jest niezła - 3 wygrane i 2 porażki. Polegli w starciu z nowopowstałym WSW i to aż 1:6. Ten mecz dał się we znaki w kolejnym meczu przeciwko Brisbane Roar. Na szczęście szybko pozbyli się kompleksu i ograli Sydney FC 3:0. Wcześniej też ogrywali Melbourne Victory oraz Wellington. Widać, że drużyna ma ogromny potencjał i to dzięki trenerowi Kosminie, który budował ten zespół.

Do formy wrócił Vidosić, który ostatnio strzelał gole i ma już ich na koncie aż 8! To świetny wynik i obrona Jetsów musi na niego uważać. Zespół z Południowej Australii powinien wystąpić w podstawowym składzie, co jest bardzo istotne. 

W aktualnym sezonie ekipa Adelaide wygrała z Newcastle i to na tym stadionie 2:0. W nadchodzącym pojedynku również powinni wygrać. Naszym zdaniem są dużo lepiej poukładaną drużyną. Mimo dobrej postawy Heskeya, gospodarzom nie idzie i z vice liderem powinni ponownie ulec. Nasz typ to wygrana gości.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Adelaide (DNB), 1.90 Unibet