A-League: Sydney FC vs. Adelaide Utd.


Coraz więcej emocji w australijskiej A-League. Pozostało niewiele kolejek, a walka o Play-Offy trwa. Bić się będą o nie zespoły z miejsc 5-10. Pozostała czwórka już jest bezpieczna. Do walczących należy Sydney FC, natomiast do ekip, które już walczą o lepsze wejście do tej fazy jest Adelaide United. Która z tych ekip okaże się mocniejsza w tej sobotniej, porannej batalii?

Sydney FC przez zdecydowanie większą część sezonu grała fatalnie i zajmowali ostatnie miejsce. Ostatnie tygodnie to jednak poprawa formy, a co za tym idzie awansowali na siódme miejsce w tabeli i nie tracą wiele do piątej czy szóstej drużyny. Pięć ostatnich spotkań dla zespołu z Nowej Południowej Walii to aż 10 zdobytych punktów - zwycięstwa nad Melbourne Heart, Wellington (7:1!) oraz w ostatniej kolejce z Brisbane Roar to imponujące wyniki. Widać, że są zdeterminowani by wejść do fazy PO. Kolejny rywal nie należy jednak do łatwych.

Gospodarze tego spotkania zagrają też bez trzech podstawowych zawodników, co będzie bardzo problematyczne. Ali Abbas (19/1 pomoc)Emerton (17/3 pomoc) oraz Griffiths (2/2 napad) to lista absencji. Szczególny kłopot Sydney FC będzie miał zatem w linii pomocy. 

Zespół z Południowej Australii gra całkiem udany sezon. Warto dodać, że przez większą część prowadzili. Ostatnimi czasy jednak mieli problemy i przez to odszedł trener. Nowy natomiast już poprawił nieco morale zespołu. W drugim prowadzonym meczu, pan Valkanis poprowadził zespół do wygranej - pokonali w ważnym spotkaniu Melbourne Victory. Dzięki temu zwycięstwu The Reds włączają się do walki o czołowe miejsca - ponownie.

Niestety w tym starciu trener Valkanis usiądzie na trybunach. W poprzednim meczu zachowywał się zbyt energicznie w stosunku do sędziów i dostał jeden mecz zawieszenia. Mimo to nie będzie to ogromnym kłopotem dla Adelaide.

W tym sezonie oba zespoły grały ze sobą dwukrotnie. W obu tych meczach to Adelaide było górą. Dzisiejszy mecz również wygląda na to, iż padnie łupem gości. Nie będziemy jednak szli w tym kierunku, ponieważ to będzie niesamowicie zacięty bój. Naszym zdaniem padnie tutaj spora liczba bramek - typ na powyżej 2.5 gola to nasz wybór.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Powyżej 2.5 gola, 1.69 Unibet