A-League: Sydney FC vs. Wellington Phoenix


W australijskiej A-League powoli trzeba myśleć nad swoimi szansami ewentualnego awansu do fazy Play-Off. W nadchodzącym starciu ważny będzie mecz dla dwóch outsiderów ligi. Sydney FC podejmie Wellington Phoenix. Obu zespołom potrzebne są punkty, a najlepiej zwycięstwo, by wciąż mieć szanse na kolejną fazę. Który zespół stać na awans?

Zespół z Nowej Południowej Walii zaskakiwał w tym sezonie swoją nieporadnością. Ostatnio jednak udało się im wyjść z ostatniego miejsca i wskoczyć na dziewiątą lokatę. Muszą jednak wciąz mocniej się koncentrować by awansować do kolejnej fazy, ponieważ po tych przebłyskach, które ukazywali widać, że mają moc. Ostatnie mecze to to aż 7 punktów na cztery pojedynki. Ograli Central Coast Mariners,a  w ostatniej kolejce pokonali Serca. Ulegli w międzyczasie z Adelaide i wywalczyli remis z Perthem. To są bardzo dobre wyniki.

Fatalne wieści z kadry zespołu doszły w ostatnim tygodniu. Obrońca Bosschaart (6/1) został wyeliminowany do końca sezonu z gry. Powodem jest poważna kontuzja. Jest to bardzo istotny ubytek. Reszta kadry jest jednak do pełnej dyspozycji z doświadczonym Del Piero na czele.

Przyjezdni z Nowej Zelandii są aktualnie największą niespodzianką ligi. Ostatnie miejsce to na pewno nie pozycja, na którą zespół zasłużył. Kadrę mają całkiem dobrą, ale za to szczęście nie dopisuje tej ekipie. Po zwycięstwie nad Melbourne Heart przegrali aż trzy pojedynki z rzędu. Ulegli w starciach z Brisbane Roar, Melbourne Victory oraz Western Sydney Wanderers. W trzech ostatnich meczach strzelili też tylko jedną bramkę. Stracili werwę i widać spore kłopoty, a to dobrze nie wróży.

Wellington Phoenix zagra w nadchodzącym pojedynku bez kilku kopaczy. Nie wystąpi Muscat (14/0 obrona), który jest filarem swojej formacji. Poza nim nie ujrzymy również Ifilla (11/2 napad). To kolejna istotna absencja, która zdecydowanie sprawia kłopot w ustawieniu zespołu przez trenera Herberta.

W tym sezonie oba zespoły spotkały się ze sobą już dwa razy. Dotychczas każdy z zespołów wygrał po razie. Tym razem spodziewamy się kolejnej wygranej, tym razem ze strony Sydney. Ostatnio podbudowali swoje morale i mimo braku jednego defensora są bardzo silnym zespołem. Sydney FC wygra nadchodzący mecz z Wellington.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Sydney FC (DNB), 1.50 Unibet