A-League: Wellington Phoenix vs. Newcastle Jets


Bardzo wczesnym, niedzielnym rankiem odbędzie się dość ciekawy pojedynek w A-League. Zmierzą się ze sobą ekipy, którą mają wciąż szansę gry w fazie Play-Off. Wellington Phoenix, które ma nóż na gardle zmierzy się z Newcastle Jets. Goście mają nieco lepszą sytuację, ale wciąż muszą walczyć o każdy punkt. Zatem mecz powinien być widowiskowy, w dodatku nie będzie żadnego jedznoznacznego faworyta.

Zespół z Nowej Zelandii gra w tym sezonie bardzo słabo i jeśli nie awansują do TOP 6 to będzie sporą niespodzianką. Widać, że zespół jest w lekkim kryzysie i będą mieli problem ze spełnieniem swojego celu. Ostatnia forma zespołu jest katastrofalna. Polegli w czterech spotkaniach z rzędu, a w poprzedniej kolejce przegrali z Sydney FC aż 1:7!!! Ten wynik ukazuje, że zespół ma ogromne kłopoty. Jeśli się szybko nie otrząsną z letargu to zajmą ostatnie miejsce w lidze.

Dobrą nowiną jest definitywny powrót Ifilla, który w ostatnim meczu wszedł z łąwki rezerwowych. Jest to istotny napastnik tego zespołu i być może pomoże swojej ekipie. Natomiast na pewno nie zobaczymy innego ważnego ogniwa, Lia został zawieszony, a jest on zawsze potrzebny w środkowej formacji. To kłopot dla kopaczy Phoenix.

Newcastle Jets po udanym starcie w lidze zaczęło tracić punkty. Stąd też zajmują szóste miejsce i mają minimalną przewagę nad zespołami niżej. Zespół ten jest chimeryczny i to widać niemal w każdym meczu. Ostatnia forma daje jednak nieco optymistyczny obraz. Dwa bezbramkowe remisy z zespołami z czołówki - CCM oraz Adelaide - oraz wygrana nad Brisbane Roar (1:0) to bardzo dobre wyniki. Widać, że defensywa drużyny stoi na bardzo wysokim poziomie i zarazem jest chyba najmocniejszym punktem zespołu. 

Goście do najbliższego pojedynku przystąpi bez Mitchella (13/1 obrona) oraz Zadchovicha (17/2 pomoc). Do kadry jednak wraca kapitan Wheelhouse, który zastąpi Zadchovicha w tym meczu. Powrót kapitana zawsze dodaje morale dla zespołu. 

Ciekawostką jest to, że Jetsi nie wygrali w Nowej Zelandii od 2007 roku! Od tamtej pory to Wellington dominuje tutaj. W tym pojedynku jednak zdecydowanie lepiej wygląda zespół Newcastle, którzy powinni wywieźć stamtąd przynajmniej jeden punkt. Dlatego też typujemy podwójną szansę w stronę przyjezdnych.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Newcastle bądź remis, 1.62 Unibet