A-League: Western Sydney Wanderers vs. Adelaide United


Przedświąteczna kolejka w A-League przed nami. W piątek wszyscy fani australijskiej piłki będą mieli zwrócone oczy ku spotkaniu Western Sydney Wanderers Adelaide United. Będzie to o tyle specyficzne starcie, gdyż obie drużyny grają nad wyraz dobrze. Zespół z Nowej Południowej Walii stara się walczyć o Play-Offy, natomiast zespół z Adelaidy walczy o tytuł.

Gospodarze tego starcia to nowopowstały zespół w tym sezonie. Wszyscy skazywali ich na miejsce 9-10, a tymczasem zajmują wysokie czwarte miejsce! Western Sydney Wanderers to drużyna, która ma pieniądze i teoretycznie przeciętny skład. Potrafili jednak stworzyć idealnie prosperujący kolektyw. Ukazuje to choćby ostatnia forma. Polegli jedynie w dwóch starciach - przeciwko, Melbourne Victory (3 miejsce) i wracające do formy Wellington Phoenix. Pozostałe spotkania wygrali, pokonali w tym Perth, Brisbane Roar i w derbach Sydney FC. Szczególnie te dwie pierwsze wygrane pokazują moc tej drużyny. Nikt nie może ich lekceważyć. 

Zespół Sydney Wanderers podejdzie do tej batalii w pełnym składzie. Po tym jak w derbowym starciu Mooy zaczął mecz na ławce, tym razem powinien wystartować w pierwszej kadrze. Tyczy się to rónież dwóch kolejnych kopaczy - La Rocci oraz Poljaka, którzy są istotnymi ogniwami w składzie. Stąd też będą silni w tej konfrontacji.

Adelaide United sprawia największą niespodziankę. Są vice liderami tabeli, choć przez jakiś czas przewodzili stawce. Drużyna z Południowej Australii była skazywana na miejsca 5-6. Stąd też takie zafascynowanie drużyną The Reds. Ostatnia forma przyjezdnych jest rewelacyjna. Ponieśli tylko jedną porażkę - z aktualnym liderem, Central Coast Mariners. Kolejne mecze zwyciężyli. Pokonali w tym Melbourne Heart, Sydney FC, Melbourne Victory, a i również Wellington Phoenix. Są to imponujące wyniki.

Drużyna pod wodzą pana Kosminy, także będzie w pełnej obsadzie. W dodatku warto dodać, iż istotny napastnik drużyny, Djite został doceniony przez zespół i podpisał nowy dwuletni kontrakt, co zawsze motywuje. W świetnej dyspozycji jest Neumann oraz Carrusca, na których każdy zespół musi uważać.

Oba zespoły już raz mierzyły się ze sobą w tym sezonie. Górą była drużyna z Adelaide - pokonali WSW 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Neumann. Mecz powinien być i tym razem bardzo wyrównanym pojedynkiem. Po suchym względem bramek pierwszym meczu, spodziewamy się sporej liczby bramek. Nasz typ to powyżej 2.5 gola.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Powyżej 2.5 gola, 2.08 Unibet