A-League: Western Sydney Wanderers vs. Central Coast Matiners


Już w niedzielę o poranku dojdzie do rozstrzygnięcia w A-League. Wielki finał na Allianz Stadium w Sydney przed nami. Western Sydney Wanderers w roli gospodarza, podejmie Central Coast Mariners. Są to zdecydowanie dwie najlepsze drużyny w lidze w tym sezonie. Której z nich uda się wywalczyć wymarzony tytuł?

Ekipa Western Sydney Wandersers jako nowopowstały twór przed tym sezonem zaszkował wszystkich. Zwyciężyli w sezonie zasadniczym, a i również dostali się do wielkiego finału w którym, chcąc nie chcąc będą pełnić rolę gospodarza. W dodatku trzeba dodać, iż zespół nie przegrał od 13 spotkań, z czego dwanaście z nich zakończyli zwycięstwami. Jest to niezwykła seria, która ukazuje moc tego zespołu, który jest ewenementem w tym sezonie.

Cudotwórca, trener Tony Popovic będzie miał dzisiaj mały problem z zestawieniem. Nie zagra bowiem jedna z czołowych postaci w zespole, Hersi. Wciąż jest zawieszony. Ponadto nie wiadomo czy zagra Mooy, który trzyma w ryzach linię pomocy. Niemniej zespół wciąż jest silny i ukazali to w poprzednim meczu przeciwko Brisbane Roar.

Central Coast Mariners po raz kolejny z rzędu gra w play-offach. Tym razem doszli do wielkiego finału. W poprzednim sezonie bowiem odpadli po karnych z Perth Glory. Dzisiaj ciężkie zadanie przed nimi, zagrają w Sydney, a tego terenu nie lubią. Ponadto na pewno występy w azjatyckiej lidze mistrzów nieco zakłócają przygotowania do wielkiego finału. Już pojutrze czeka ich arcyważny mecz z Suwonem o byt w tym turnieju. Niemniej bardziej przyłożą się do pojedynku w Australii. Kadrowo zespół CCM wygląda solidnie. Trener Arnold będzie musiał sobie radzić jedynie bez Montgomerego, którego na pewno zastąpi.

Krótka historia spotkań pomiędzy tymi zespołami jest wyrównana: 1-1-1. Niemniej w Sydney dość niespodziewanie wygrała ekipa Central Coast Mariners. Stąd też w dzisiejszym wielkim finale ciężko dostrzec ogromnego faworyta. My idziemy w kierunku bramek i spodziewamy się obfitego meczu.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Powyżej 2.5 gola, 2.30 Unibet