Liga Sagres: Rio Ave vs. Braga


Do bardzo emocjonującego meczu dojdzie dzisiaj w Lidze Zon Sagres. Świetnie grające Rio Ave zmierzy się z Bragą. Oba zespoły, wraz z Pacosem walczą o awans do Ligi Mistrzów. To bardzo nieoczekiwana sytuacja. Co się stało ze Sportingiem? Może to poziom ligi się obniżył? Przynajmniej jest ciekawiej, ponieważ padają niespodziewane wyniki.

Gospodarze dzisiejszego starcia mogą awansować do Ligi Mistrzów, co byłoby zarazem historycznym wynikiem dla tej ekipy. Zajmują piąte miejsce, a do Pacosu tracą 7 punktów, zatem muszą zacząć łapać punkty. Ogółem, ten mecz będzie bardzo istotny dla obu zespołów - porażka może przekreślić szansę na LM. Rio Ave gra w ostatnim czasie bardzo dobrze. Zremisowali z Maritimo i wygrali dwa ostatnie ligowe mecz z rzędu. Pokonali Coimbrę i Sporting Lizbonę. To naprawdę bardzo dobre wyniki. Widać, że mają poukładaną drużynę.

Dzisiaj w zespole gospodarzy nie zobaczymy kilku defensorów. Najważniejszymi brakami jednak będą: Lionn (17/0 obrona) oraz Marcelo (18/1 obrona). Bez tych dwóch zawodników linia obrony może mieć kłopoty z powstrzymaniem mocnego napadu Bragi.

Braga nie ma udanego sezonu. Są daleko za czołową dwójką (19 punktów straty!). Walczą natomiast o europejskie puchary i jeżeli nie dostaną się do Ligi Mistrzów to ten sezon będzie dla nich fatalny. Forma tej drużyny pokazuje jednak, że nie grają ostatnio dobrej piłki i jeśli się nie otrząsną to ich gra w elicie europejskiej będzie zagrożona. Na trzy ostatnie ligowe pojedynki zdobyli zaledwie jeden punkt i to z Beira Marem (3:3). Poza tym przegrali w pojedynkach z Benficą (1:2) oraz Pacosem w poprzedniej kolejce (2:3). Obrona zespołu bardzo słabo funkcjonuje. 

Lista absencji w zespole gości jest dłuższa. Nie zobaczymy: Coelho (6/0 obrona)Douglao (10/2 obrona)Haas (4/0 obrona)Djamal (6/0 pomoc)Amorima (15/4 pomoc), a także Micaela (13/3 pomoc). Widać, że będą mieli problem po raz kolejny w tym sezonie z wywalczeniem punktów. 

Pierwszy mecz w tym sezonie pomiędzy tymi zespołami zakończył się gładkim zwycięstwem Bragi - 4:1. Dzisiaj już tak łatwo nie będzie. Naszym zdaniem bardzo ciężko wytypować zwycięzcę tej batalii. Łatwiej pójść w stronę bramek. Powyżej 2.5 gola to nasz typ, braki w obronie powinny dać się we znaki obu zespołom.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Powyżej 2.5 gola, 1.80 Unibet