Ligue 1: Bordeaux vs. PSG


Na zakończenie dwudziestej pierwszej kolejki w Ligue 1 przyszło nam oglądać wielki pojedynek pomiędzy bardzo zaciętymi zespołami. Bordeaux, które walczy o puchary, podejmie Paris St. Germain. Zawodnicy przyjezdni mają spore szanse by wrócić na tron w lidze. Muszą pokonać rywala w tej ciężkiej konfrontacji. Czy około godziny 23:00 ponownie ujrzymy PSG na pierwszym miejscu?

Gospodarze rozgrywają niezły sezon, choć na pewno spodziewano się po nich nieco więcej niż siódme miejsce, które aktualnie zajmują. Nie tracą wiele do czwartego miejsca, bo zaledwie trzy oczka. Dzisiaj o punkty będzie jednak niezwykle ciężko. Forma Girondins jest niezła. W nowym roku pokonali amatorów w pucharze Francji i awansowali dalej. W poprzedniej kolejce natomiast spokojnie pokonali Rennes 2:0. Muszą wciąż trzymać fason by walczyć o swoje cele.

W dzisiejszej batalii zabraknie aż trzech ważnych kopaczy w ekipie Bordeaux. W defensywie nie zobaczymy Planusa (16/0), będzie to spora strata dla tej linii. Maurice-Belay (15/0) osłabi linię pomocy, a w napadzie nie zagra Jussie (15/1). W kadrze natomiast powinien pojawić się Obraniak, który pokazał już w tym sezonie na co go stać.

PSG gra bardzo szalony sezon. Gdyby nie kłopoty w starciach z dużo słabszymi przeciwnikami to prowadziliby w tabeli ze sporą przewagą. Tak na razie zajmują trzecią lokatę i zdobycie tytułu nie będzie takie łatwe jak to zapowiadano przed sezonem. W pucharze Francji ledwo ograli Arras 4:3 co było bardzo słabym wynikiem, choć mecz kontrolowali - obrona jednak pozostawia wiele do życzenia. Wręcz przeciwnie zagrali w poprzedniej kolejce. Zremisowali 0:0 z Ajaccio. Obrona spisała się na medal, lecz napad był bezradny i zlekceważenie rywala zemściło się. Dzisiaj Ancelotti musi odpowiednio przygotować zespół do tego istotnego meczu.

Goście dzisiaj będą musieli obejść się bez zawieszonego Motty (9/1 pomoc). Poza nim nie zagra również Alex (15/0 defensywa) Thiago Silva (15/0 defensywa). To bardzo poważne absencje i również nie będą mieli łatwo.

Ostatnie trzy spotkania pomiędzy tymi zespołami kończyły się remisami. Wcześniej Bordeaux pokazywało, że potrafią ograć PSG. Dzisiaj zatem spodziewamy się niezwykle ciekawej i równej walki, która jest ciężka do wytypowania. Mimo to pójdziemy w kierunku gospodarzy, którzy w nowym roku pokazują lepszy poziom niż PSG. Naszy typem jest wygrana Bordeaux, lecz w razie remisu otrzymamy zwrot stawki.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Bordeaux (DNB), 2.40 Unibet