Ligue 1: Bordeaux vs. St. Etienne


      Bardzo emocjonujące starcie odbędzie się dzisiaj w Ligue 1. Oba zespoły muszą walczyć o wygraną by włączyć się jeszcze do walki o tytuł, remis bądź porażka w ogóle nie wchodzą w grę. Bordeaux zmierzy się z St. Etienne. Oba zespoły mają tyle samo punktów, ale czołówka ucieka - tracą 9 punktów do lidera. Stąd też dzisiaj jedynie wygrana wchodzi w grę po obu stronach. Kto ma zatem większy potencjał?

      Bordeaux to zespół, który gra nieźle, choć oczekuje się od nich czegoś więcej. Zajmują siódme miejsce w tabeli, lecz tam jest tak ciasno, że mogą lada chwila spaść na dziesiąte miejsce, bądź wskoczyć na czwarte. Stąd też muszą się mocno skupić na dalszej rywalizacji. Forma gospodarzy jest w ostatnim czasie niezła, lecz powinni nieco więcej wygrywać. Wygrali bowiem tylko dwa razy w ostatnich pięciu meczach i to dwukrotnie w Lidze Europejskiej. Raz z Newcastle, a kolejny z Club Brugge. W między czasie także przegrali z aktualnym mistrzem - Montpellier. Poza tym remisy, przeciwko Sochaux i Reims. Te dwa podziały punktowe nieco zmniejszyły morale drużyny. Są to dużo gorsze zespoły. Kadrowo Bordeaux wygląda dobrze. W zespole zobaczymy Diabate, który ostatnio się rozstrzelał.

     St. Etienne to zespół chaotyczny. Na początku myślano, że będą wraz z PSG i Marsylią walczyć ot ytu, a teraz są przeciętniakami i powoli tracą punkty. Mimo, iż zajmują piąte miejsce to już nie jest to samo co było parę tygodni temu. Forma gości jest podobna jak gospodarzy, wciąż jednak to wygląda gorzej. Dwa mecze zremisowali  równie słabymi ekipami: Ajaccio oraz Evian. Dwa mecze też udało się wygrać. Jeden w pucharze po karnych z PSG,a  kolejny przeciwko Valenciennes, co akurat nie było tak złym wynikiem. Ostatnio przegrali z Lyonem, gdzie Lyon od 55 minuty grał w dziesiątkę! Nie dość, że zdążyli zdobyć gola po tym jak zdobyli czerwień, to zmusili rywala do tego samego błędu. Dzisiaj zatem nie ujrzymy zawieszonego Alonso, który jest podstawowym pomocnikiem.

     H2H na korzyść Bordeaux w ostatnim czasie, jednak mniej, więcej jest wyrównane. W dzisiejszym meczu warto jednak pójść w stronę gospodarzy. Wyglądają dużo lepiej mimo wszystko. Potrafią się skupić na te najważniejsze starcia. U gości wygląda to zupełnie przeciwnie. Grają chaotycznie, szybko się irytują i to jest ich aktualny problem. Typ na wygraną z zabezpieczeniem wygląda w tym spotkaniu zdecydowanie najlepiej.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Bordeaux (DNB), 1.40 Unibet