Ligue 1: Lyon vs. Bordeaux


      Wielki hit czeka nas dzisiaj wieczorem we francuskiej Ligue 1. Lyon podejmie na własnym stadionie zespół Bordeaux. Oba zespoły w tym sezonie grają nieźle i w tabeli są dość wysoko. Zawsze mecze pomiędzy tymi zespołami są emocjonujące. Pada trochę bramek, mecze są zacięte. Jak będzie tym razem?

     Olympique Lyon gra bardzo dobrą piłkę i są na 3ej pozycji w tabeli. W końcu wracają do świetnej dyspozycji - nie jak rok temu, kiedy to grali fatalną piłkę. Ostatnie wyniki są również przekonujące. Remis w Lille, zwycięstwo w Lidze Europejskiej ze Spartą Praga. Pokonali także Ajaccio i Valenciennes. Grają solidną piłkę, są konsekwentni, jak za czasów kiedy to byli dominatorami Ligue 1. Brakuje jednak nieco szczęścia. W świetnej formie za to jest Lisandro Lopez, który strzelił w każdym z trzech ostatnich spotkań bramkę. Warto też dodać, że Lyon strzelał gole we wszystkich 7u ostatnich spotkaniach! To dobry rezultat. Jedyny brak to już długoterminowa kontuzja Gourcuffa. Mają kim robić rotacje w zespole. 

     Bordeaux gra podobnie jak zespół wyżej wymieniony, czyli bardzo dobrze. Co prawda zajmują 8me miejsce, ale to przez niezasłużone wpadki. Ogółem zgromadzili 10 punktów, co nie jest małą liczbą, jeśli wygrają wskoczą już do TOP5. Goście jeszcze również nie przegrali meczu, za to sporo remisów zanotowali. Ostatnia forma to następujące rezultaty: łącznie 3 remisy w Ligue 1: 2:2 z Ajaccio - głupie błędy -, 0:0 z Valenciennes oraz 1:1 przeciwko Nicei. W trakcie serii remisów spotkali się też w Lidze Europejskiej gdzie zniszczyli Club Brugge 4:0! W ostatnich spotkaniach warto wyróżnić Gouffrana, który gra bardzo dobrą piłkę, strzela gole i asystuje. Natomiast jeśli chodzi o absencje to jest ich dość dużo: Maurice-Belay (5/0 pomocnik), Sertić (6/0 pomocnik), N'Guemo (2/0 pomoc) oraz Ben Khalfallah (2/0 pomoc). Jak widać druga linia dość mocno osłabiona, ale dzięki temu Obraniak nie ma żadnej konkurencji, poza tym spisuje się nieźle - w końcu też już zdobył 2 gole.

      Wygląda to ciekawie wszystko. Lyon pełny skład i dobra dyspozycja. Bordeaux z absencjami, ale również w formie. Wygląda na to, że oba zespoły nie odpuszczą i będzie tutaj walka do samego końca. Stąd też sugeruję typ na to, że oba zespoły strzelą bramkę. Kurs atrakcyjny, a w historii spotkań obu ekip bardzo często zdarzały się takie wyniki.

Zarejestruj się w Unibet i zobacz jak zdobyć bonus 400pln!

Typ: Obie strzelą, 1.90 Unibet