Ligue 1: Lyon vs. Olympique Marsylia


Bardzo emocjonujące i ważne starcie dzisiaj w Ligue 1. Dojdzie do pojedynku pomiędzy drugą i trzecią ekipą w tabeli. Olympique Lyon podejmie na własnej murawie kolejnego pretendenta do tytułu, Olympique Marsylię. Oba zespoły wciąż z szansami na dogonienie PSG, niemniej muszą się spiąć by w końcu łapać punkty, a nie tracić w bagatelny sposób.

Lyon walczy o powrót na szczyt, niemniej nie będzie to łatwe. PSG na razie przewodzi, choć idzie im to jak po grudzie. Tracą sporo punktów i meczą się z outsideram. To szansa dla pozostałych, jednak i oni tracą punkty w dość beznadziejny sposób. Lyon choćby zremisował z dużo słabszym Brestem w ostatniej kolejce. Mają jednak tylko pięć oczek straty i w razie dzisiejszej wygranej ponownie będą blisko lidera ze stolicy. Lyon ma świetnych zawodników, jednak potrzebują lekkiego wstrząsu, a to zadanie należy do trenera.

Gospodarze dzisiaj wystąpią jedynie bez Reveillera (24/1 obrona). Może to być dość problematyczna kwestia w tej formacji, jednak mają dość szeroką kadrę i trener Garde powinien załatać tą dziutę w odpowiedni sposób.

Marsylia również jest w czołówce, zajmują trzecie miejsce i tracą osiem punktów do lidera. Im wygrana jest potrzebna i to bardzo, jeśli polegną to powoli muszą myśleć jedynie o walce o Ligę Mistrzów. Przyjezdni stracili w ostatnim czasie ważniejszą pulę punktów. Również zremisowai ze słabszym przeciwnikiem: Evianem, ale także ulegli właśnie z PSG co było bardzo ważne. Mają jednak wciąż szanse i na pewno powalczą z Lyonem w tej ciężkiej konfrontacji. 

Olympique Marsylia również tylko z jednym brakiem. Nie zobaczymy na murawie bardzo solidnego pomocnika, Amalfitano (21/1). Jego brak jednak podobnie jak w zespole gospodarzy powinien zostać bezproblemowo rozwiązany. Kadra jest szeroka, a szczególnie linia pomocy. Zatem nie powinno to być większym zmartwieniem.

Lyon w tym sezonie grając na Lazurowym Wybrzeżu zmiażdżył Marsylię aż 4:1! Dzisiaj zatem są lekko faworyzowani. Marsylia straciła nieco wiarę w siebie i my również sądzimy, iż to gospodarze dzisiaj podołają zadaniu. Wygrana Olympique Lyonu to nasz zakład na to spotkanie.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Olympique Lyon (DNB), 1.52 Unibet