Ligue 1: Montpellier vs. Paris St. Germain


Już dzisiaj rozpoczynają się rozgrywki w Ligue 1Pierwszym pojedynkiem będzie starcie byłego mistrza Francji z aktualnym. Mianowicie Montpellier HSC podejmie na własnej murawie Paris St. Germain. Goście są faworytami, ale być może będziemy świadkami niespodzianki na inauguracją?

Montpellier dwa sezony temu wywalczył tytuł mistrzowski. Była to nie lada niespodzianka. W poprzednim sezonie nie było już tak kolorowo, zajęli dopiero dziewiąte miejsce. Zespół bowiem posprzedawał wielu swoich świetnych zawodników i przestał grać tak solidnie. Nowy sezon to jednak już nowe cele. Okres przygotowawczy przebrnęli bez porażki. Znaczną część rozegrali z zespołami z Francji, ale i jeden bój mieli przeciwko Espanyolowi (0:0). Ogółem wygrali trzy mecze, a i trzy zremisowali, co ciekawe bezbramkowo. Dzisiaj jednak pierwszy, poważny test - walka z mistrzem o pierwsze punkty.

Paris St. Germain to nowy mistrz kraju. Aktualny sezon ma przynieść obronę tytułu. Łatwo nie będzie, gdyż konkurencja wygląda niezwykle poważnie. Poza tradycyjną rywalizacją z Lyonem, Marsylią czy też Lille przyjdzie im walczyć z nową potęgą. Mianowicie z beniaminkiem, AS Monaco. Zespół z księstwa solidnie się wzmocnił za pieniądze prezesa i z Falcao na czele będą jednym z groźniejszych rywali dzisiejszych gości w walce o zwycięstwo w Ligue 1. Niemniej wiele zweryfikują pierwsze kolejki, które dadzą nam solidny obraz.

Goście na pewno będą niezwykle silni. Problematyczna może być jedynie zmiana trenera. Ancelotti opuścił zespół na rzecz Realu Madryt. W jego miejsce trafił Laurent Blanc, któremu będzie na pewno niełatwo w tak potężnym klubie. PSG jednak też się wzmocniło zakupując Cavaniego. Media mówią o potężnej sile w ataku - Ibra-Cavani. Jeśli ten duet się zgra, to faktycznie będą niebywale mocną drużyną.

Mecz na inaugurację Ligue 1 zapowiada się dość ciekawie. Faworytami są goście, ale w poprzednim sezonie pokazali, że początek sezonu nie jest dla nich zbyt pozytywny. Niemniej Montpellier ma mało argumentów po swojej stronie. Zagramy zatem delikatnie w stronę PSG, aczkolwiek w razie remisu otrzymamy zwrot stawki.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: PSG (DNB), 1.25 Unibet