Ligue 1: Montpellier vs. PSG


     Wielki mecz dwóch jakże różnie spisujących się ekip z Ligue 1. Aktualny mistrz kraju, który gra bardzo słabo - Montpellier, podejmie na własnym stadionie zespół Paris St. Germain. Będzie to jednak wielki mecz. Dlaczego? Ponieważ goście rozegrają tę konfrontację bez swojej największej gwiazdy. Czy stać Montpellier na zwycięstwo?

     Montpellier HSC gra tragicznie i jest aż dziwne, że bronią tytułu z poprzedniego sezonu, którego z resztą nie powinni zdobyć po raz drugi z rzędu. Zajmują dopiero szesnaste miejsce i nic nie zapowiada by mieli nawet powalczyć o puchary. Ba! Oni będą walczyć o utrzymanie jeśli się nie ockną. Ostatnia forma to jednak mieszanka. Ponieśli dwie porażki w Lidze Mistrzów z Olympiacosem Pireus. Przez co z resztą odpadli już z tych prestiżowych rozgrywek i to jest dla nich bardzo dobra nowina - kłopot z głowy. Pozostałe mecze wypadały lepiej. Pokonali w pucharze ligi Bordeaux i to miał być sygnał, który jednak potem przyćmił remis z fatalnym Troyes. W międzyczasie wygrali też w lidze z Niceą 3:1. Ten mecz również był potrzebny mistrzom kraju. Mają jednak wciąż długą listę absencji co jak na razie może, choć nie musi, tłumaczyć ich słabe wyniki.

     Paris St. Germain gra jak powinien grać. Jednak zdarzają im się wpadki. Na szczęście też cała liga zalicza wpadki i jeśli dzisiaj wygrają to wskoczą na fotel lidera. Ogółem ostatnia forma nie jest zła, ale zdarzył się ostatnio, niepotrzebny, słabszy wynik - porażka z St. Etienne, która została okrzyknięta skandalem. Zlatan Ibrahimović kopnął zawodnika rywali i został wyrzucony z boiska. Stąd też nie ujrzymy go w dzisiejszym meczu. To ogromny problem dla Ancelottiego, w końcu bez niego i na początku sezonu sobie nie radzili. Pomijając to ostatnie fatalne nieporozumienie wygrywali swoje spotkania. Wcześniej ograli Nancy i Marsylię. W ostatnim czasie wygrali w LM z Dynamem Zagrzeb. Kadra była solidna i niepotrzebowali swojego lidera. Jest Menez, jest Hoarau. Czyli jest kim atakować. Mają również jeszcze kilka absencji, ale kadra jest bardzo silna, zatem gospodarzy czeka ciężka batalia - mimo wszystko.

     H2H na korzyść Montpellier - dość nieoczekiwanie można byłoby rzec. Jednak kiedyś wyglądało to inaczej. Dzisiaj również nie powinni gospodarze odpścić, w końcu poza LM i wpadce z Troyes nie grali źle w meczu z Niceą czy Bordeaux. Jeśli Montpellier nie zaprzepaści swojej szansy to mogą wywalczyć jeden punkt, a może i komplet - kto wie. Proponuję zatem typ na podwójną szansę w stronę gospodarzy.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Montpellier bądź remis, 1.56 Unibet