Ligue 1: Montpellier vs. Stade Rennes


Na otwarcie kolejnej kolejki w Ligue 1 ciekawy mecz przed nami. Zmierzą się zespoły, które są tuż koło siebie w tabeli. Aktualni mistrzowie, Montpellier podejmą Stade Rennes. Czy gospodarzy stać chociaż na walkę o Ligę Europejską w tym sezonie? Czy też skończą ze słabym bilansem?

Gospodarze nie mieli udanego startu w tym sezonie. Ustabilizowali jednak swoją formę i aktualnie zajmują szóste miejsce w tabeli tuż nad swoim dzisiejszym przeciwnikiem. Mają 41 punktów na koncie, co oznacza, iż mają minimalne szanse na obronę tytułu. Mogą wciąż walczyć o Ligę Mistrzów, choć i to będzie ciężkim zadaniem, acz nie niewykonalnym. Forma Montpellier jest bardzo wysoka. Pięć ostatnich starć to aż cztery wygrane. Ulegli jedynie chaotycznemu St. Etienne. Kolejne spotkania gładko zwyciężali, lecz rywale byli z drugiej części tabeli.

Mistrzowie Francji zagrają w spotkaniu z Rennes nieco osłabieni. Nie wystąpi czołowy pomocnik, Cabella (23/6), a także mniej istotny Ait-Fana (7/0 napad). Pod znakiem zapytania stoi występ Belhandy (21/8 pomoc). Jesto on istotnym zawodnikiem, playmakerem. Jeśli jego występ nie dojdzie do skutku, to Montpellier będzie w opałach.

Rennes gra równy sezon, wciąż utrzymują się w dobrej formie i zdobywają regularnie punkty. Zajmują miejsce, które również gwarantuje im walkę o maksymalnie Ligę Mistrzów - mają tyle samo punktów co rywal. Goście jednak ostatnio mają lekki kryzys, choć i tak są zespołem równym. Zremisowali aż trzy mecze na pięć, w tym z Marsylią. Przegrali przeciwko Lille, a jedyne zwycięstwo odnieśli z Tuluzą. Ostatni mecz był jednak dość nieprzewidywalny. Zremisowali z beznadziejnym Sochaux - 2:2.

Przyjezdni także podejdą do tego spotkania z brakami. Nie zagra dwóch bardzo ważnych zawodników: Alessandrini (21/10 pomoc)Pajot (17/0 pomoc). Są to podobnie jak w zespole Montpellier ważne ogniwa, zatem w osłabieniach jest 2:2. Nie wystąpi też mniej aktywny Montano (6/0 napad).

Dwa mecze już rozegrały oba zespoły w tym sezonie. W obu górą było Stade Rennes. Pokonali w pucharze Ligi Montpllier 2:0, a w Ligue 1, 2:1. To starcie powinno być również dość ciekawe i bez ewidentnego faworyta. Naszym zdaniem też będzie to bardzo zachowawczy mecz. Typujemy poniżej 2.5 gola w tej batalii.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Poniżej 2.5 gola, 1.72 Unibet