Ligue 1: Olympique Marsylia vs. Olympique Lyon


     Istotna rywalizacja dzisiaj we francuskiej Ligue 1. Będzie to mecz, który może zaważyć na końcowym tytule. Olympique Marsylia podejmie u siebie, zespół, który już tak nie dominuje w lidze jak parę sezonów temu - Olympique Lyon. Dzisiaj żadna z ekip na pewno nie będzie lekceważyć przeciwnika. Wygląda na to, że to będzie bardzo emocjonująca rywalizacja.

     Olympique Marsylia to ekipa, która po pierwszej fazie sezonu jest chyba najbardziej równa i jeśli dzisiaj wywalczą choć punkt to będą samotnym liderem. W razie porażki natomiast to rywale będą przewodzić. Marsylia gra w ostatnim czasie słabiej niż wcześniej. Pięć ostatnich pojedynków to zaledwie jedna wygrana. Poza tym dwukrotnie remisowali i przegrywali. Remisy wywalczyli z Niceą w Ligue 1, a w LE z Borussią M'Gladbach. Porażki ponieśli z Bordeaux w lidze i z Fenerbahce w LE. Przez tą porażkę już są bliscy odpadnięcia z turnieju i muszą się skupić na rozgrywkach w rodzimej lidze. Zwycięstwo w ostatniej kolejce nad Lille dał jednak nieco ochłonąć i dzisiaj będą mięli wzwyżkę morale. Gospodarze dzisiaj wystąpią bez Gignaca, którego brak najbardziej widać i to może być kluczowa informacja. Poza nim jest jeszcze kilka absencji, lecz takich, które występują już od dłuższego czasu.

     Olympique Lyon gra bardzo dobry sezon, widać, że chcą wrócić do dominacji w lidze. Aktualnie są na czwartej pozycji i powalczą o LM. Ich ostatnia forma jest niezła, choć jedna porażka dała w kość gościom. Polegli z Tuluzą w ostatniej kolejce i to 0:3, przez co stracili szansę na fotel lidera. Poza tym dwa razy wygrali w ostatnim czasie i dwa razy zremisowali. Remisy odnieśli z Sochaux i Spartą Praga. Zwycięstwa odnieśli natomiast z Reims i w LE z Bilbao aż 3:2. Dzięki temu Lyon jest już w kolejnej rundzie tego mniej prestiżowego turnieju. Lyon ma jednak problem kadrowy. Kontuzjowany jest Briand i raczej nie ujrzymy go w dzisiejszym meczu. Lovren również wciąż niedostępny. Brak tego pierwszego jest niemal równie ważny jak Gignaca w Marsylii. Wygląda zatem, że pod każdym względem ten mecz będzie równy.

     H2H na korzyść niczyją - wyrównany poziom prezentują obie ekipy. W Marsylii ostatnim razem padł bramkowy remis - 2:2. Był to mecz na wysokim poziomie, który może się dzisiaj powtórzyć. Jednak bardziej sugeruje się sytuacją gości, która jest jednak gorsza. Wygląda na to, że Marsylia to wygra. Polecam zatem typ na wygraną gospodarzy, jednak w razie remisu otrzymamy zwrot stawki.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Marsylia (DNB), 1.46 Unibet