Ligue 1: Olympique Marsylia vs. St. Etienne


Na zakończenie weekendu hit we francuskiej Ligue 1. Dwie drużyny walczące o najwyższe laury zmierzą się ze sobą. Olympique Marsylia podejmie na Stade Velodrom Saint Etienne. Po świetnym starcie goście stracili formę, jednak wciąż mogą włączyć się do batalii. Gospodarze natomiast to drużyna, która czai się tuż za plecami PSG i Lyonu - jeśli dzisiaj wygrają, to zrównają się punktami.

Gospodarze ten sezon mogą jak na razie zaliczyć do udanych. Grają równo i dzięki temu aktualnie zajmują trzecie miejsce. Marsylii jednak wystarczy wygrana by zrównać się punktami z pozostałą dwójką. Dyspozycja gospodarzy jest przeciętna. Przeciętna, gdyż ulegli w dwóch starciach. jeden mecz przegrali w Lidze Europejskiej z AELem i to 0:3 - odpadli z tego turnieju, co jest niespodzianką. Poza tym przegrali w lidze z Lorient (0:3 na własnej murawie!). Poza tym na szczęście wygrywali. Brest, Bastia i Tuluza uległy z Marsylią. Co ciekawe wszystkie te mecze wygrywali na wyjeździe. Gospodarze na własnym stadionie czuje się jakby pod presją - wygrali zaledwie jeden mecz na 5 ostatnich!

Kadrowo gospodarze wyglądają nieźle. Brakuje w kadrze tylko dwóch kopaczy. Dzisiaj nie zagrają: Cheyrou (16/1 pomoc) oraz Abdallah (9/0 obrona). Poza tym cała reszt do dyspozycji pana Baupa.

Goście z St. Etienne początek sezonu mieli genialny i byli w samej czołówce. W tej chwili przez fatalną serię spadli dopiero na dziesiąte miejsce. Sporo zmieniłaby ewentualna wygrana w dzisiejszym starciu. Mogliby wskoczyć aż o 4 pozycje wyżej. Będzie to jednak ciężkie, choćby z tego powodu, że od 5 spotkań nie strzelili gola!!!!!! Na szczęście stracili ledwo 3 bramki. Trzy remisy w tym jeden wygrany po karnychw  pucharze z PSG to dobre wyniki jakie osiągneli w ostatnim czasie. Kolejne remisy rozegrali z Ajaccio i Bordeaux. Poza tym ulegli w starciu z Lyonem oraz w poprzedniej kolejce z Lorient.

Zespół jest w kryzysie. Jednym z powodów jest ogromny kłopot kadrowy. Dzisiaj nie zagrają: Sall (10/0 obrona)Mignot (6/0 obrona)Alonso (10/0 pomoc)Nicolita (2/0 pomoc)Brandao (12/3 napad) oraz Diomande (1/0 pomoc). Lista jest długa, a większość to istotne ogniwa w zespole z St. Etienne.

W ostatnich sezonach kończyły się mecze pomiędzy tymi zespołami wynikiem 0:0. Dzisiaj nie zapowiada się na tyle nudny, bezbramkowy mecz. Spodziewamy się otwartej batalii. Mimo, że faworytem jest zespół gospodarzy to typujemy nieco na przekór. Goście strzelą gola.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Goście strzelą gola, 1.50 Unibet