Ligue 1: PSG vs. Lille


Mecz kończący dwudziestą drugą kolejkę Ligue 1 zapowiada się po raz kolejny bardzo ekscytująco. Paris St. Germain po wczorajszej wygranej Lyonu, ponownie musi wygrać by wskoczyć na fotel lidera. Rywalem będzie zawsze niewygodne Lille. Goście chcą się włączyć do walki o puchary, jednak to będzie niezwykle ciężkie. Czy PSG nie pokpi sprawy i spokojnie wygra dzisiejszy mecz?

Paryżanie grają świetny sezon. Zdarzają się im jednak spore wpadki w spotkaniach, które powinni gładko wygrywać. To największy mankament zespołu. Dlatego też zajmują drugie miejsce i wciąż muszą gonić Lyon. Ostatnia dyspozycja PSG jest niezła. Po kuriozalnym remisie z Ajaccio wygrali dwa mecze z rzędu. Pokonali Bordeaux w lidze 1:0, choć w tym spotkaniu to zespół Obraniaka dyktował warunki, lecz skuteczność nie dopisywała. W ostatnim tygodniu awansowali też do kolejnej fazy pucharu Francji eliminując Tuluzę. Widać zatem, że zespół jest niesamowicie groźnym rywalem dla każdego.

W dzisiejszej batalii zabraknie kilku kopaczy. Osłabieniem dość poważnym jest brak Gameiro (13/5 napad), mimo to Ibrahimovic sam sobie powinien dać radę. Poza nim nie zagrają też: Camara (3/0 obrona)Silva (15/0 obrona)Alex (15/0 obrona) Bodmer (4/0 pomoc). Obrona jednak jest mankamentem długoterminowym i już dawno temu Ancelotti się z tym uporał.

Rywale z Lille nie mogą zaliczyć teho sezonu do udanych - przynajmniej na razie. Zajmują jedenaste miejsce i tracą pięć punktów do miejsca gwarantującego grę w Lidze Europejskiej. Mimo to szanse mają średnie, ponieważ sami spisują się co najwyżej dostatecznie dobrze. Forma Lille jest słaba. Odpadli z pucharu ligi, potem ulegli w Ligue 1 z Niceą po fatalnym meczu. Na szczęście w tygodniu uporali się z amatorami z  Plabennecu i awansowali do kolejnej fazy pucharu Francji. Jednak ta łatwa wygrana nie podniosła zbyt morale zespołu.

Goście również podejdą osłabieni do tego meczu. Nie zagrają: Salomon Kalou (13/2 napad) - Puchar Narodów Afryki, Mavuba (15/0 pomoc), Beria (10/0 obrona) oraz Soumaoro (0/0). Widać, że absencje są dość poważne i to na pewno zostanie szybko wykorzystane przez PSG. 

Aktualny sezon przyniósł już raz rozstrzygnięcie na korzyść Paryżan w meczu z Lille. Świetnie zagrał Ibra, na którego dzisiaj również liczy cały zespół. Gospodarze mają dużo solidniejszą kadrę i nie wygląda na to by miało się coś stać na niekorzyść PSG. Naszym typem jest wygrana ekipy ze stolicy Francji.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: PSG wygra, 1.47 Unibet