Ligue 1: Saint Etienne vs. Nancy


      Po 7iu kolejkach mamy na razie przeciętne rozstrzygnięcia w Ligue 1. Wiele ekip zawodzi w tym właśnie zespoły, które dzisiaj się zmierzą. Mianowicie chodzi o Saint Etienne Nancy. Ci pierwsi mieli walczyć o puchary, drudzy o spokojne utrzymanie się w lidze. Na razie żaden z zespołów nie spełnia wymagań o jakich myślano przed rozpoczęciem aktualnych rozgrywek.

     Saint Etienne jest w tej chwili 11tą drużyną z 8oma oczkami na koncie. Forma zespołu jest średnia: 3 remisy z rzędu. Przeciwko: Reims i Montpellier w Ligue 1 oraz w pucharze ligi przeciwko Lorient, gdzie to ostatecznie awansowali po karnych. Wcześniej również przegrali z Czerwoną Latarnią ligi na własnej murawie, z Sochaux. Tym razem podobnej wpadki być nie może. Gospodarze grają ciekawą piłkę, z rzadka efektowną, a co pechowe mało efektywną. Właśnie przy tym ostatnim przypadku brakuje szczęście. Zespół nęka sporo kontuzji co jest równie ogromnym pechem. W dzisiejszym meczu na pewno nie zobaczymy: Mignota (5/0 defensywa), Diomande (1/0 pomocnik), Alonso (5/0 pomocnik), Clerc (2/0 obrona) oraz Nicolity (2/0 pomocnik). Brak Mignota i Alonso to jest spora strata, defensywa opierała się dość mocno przez tego pierwszego. Dziś będzie ciężko o zastępstwo.

     Nancy gra bardzo słaby futbol. Są na przedostatnim miejscu z zaledwie 4ema punktami. Ekipa nie posiada tak zgranego kolektywu, motają się non stop. Ostatnia forma, a raczej jej brak to potwierdzi: 6 porażek z rzędu!!! Zaczęło się od meczu z Tuluzą 0:1, potem kolejno: 0:3 z Lorient, 0:1 z Marsylią, 0:2 z Reims, 0:2 z Montpellier i 2:3 w pucharze ligi z Rennes. Jak widać w lidze przy wszystkich porażkach nie strzelili nawet jednego gola!!! To oszałamiająco tragiczny wynik. Tak grające Nancy nie zdziała zbyt wiele na płaszczyźnie ligowej. W dodatku dzisiaj wyjdą na boisko bez Grange'a (5/0 pomoc). To jedyna poważna strata, ale dość cenna. St. Etienne dwukrotnie w ostatnich dwóch sezonach było lepsze na swojej murawie w pojedynkach z Nancy. Tym razem forma gości również wskazuje na podobny rezultat.

      Faworytami są zawodnicy gospodarzy i to bez dwóch zdań. Jednak seria gości bez strzelonej bramki w lidze od 5 spotkań to jest ogromna ciekawostka i nie można przejść koło niej obojętnie. W meczach pomiędzy obiema ekipami od 4ech spotkań Nancy zawsze strzela bramkę. Kurs na tego typu zakład w Unibet jest bardzo atrakcyjny. Stąd też moim zdaniem warto postawić na to, że goście strzelą gola. W końcu St. Etienne zagra bez Mignota i też sporo bramek tracą.

Zarejestruj się w Unibet i zobacz jak możesz zdobyć bonus 400pln!

Typ: Nancy gol, 1.72 Unibet