Ligue 1: Sochaux vs. Evian TG


     W środowe popołudnie, przed Ligą Mistrzów, zostanie rozegrany mecz w Ligue 1. Zaległy pojedynek pomiędzy Sochaux, a Evianem dostał termin właśnie dzisiaj. Oba zespoły grają kiepską piłkę w tym sezonie i jak na razie są u dołu tabeli. Każdej z drużyn zależy dzisiaj zatem na komplecie punktów, który zespół zdobędzie pełną pulę?

     Sochaux graj w tym sezonie tragiczną piłkę. Zajmują miejsce w strefie spadkowej z siedmioma punktami na koncie i nic nie wskazuje na poprawę formy. Ostatnie 5 spotkań to porażki i 1 remis. Polegli z takimi zespołami jak: Valenciennes (1:3), St. Etienne (1:3), Rennes (0:1) i PSG (0:2). Jak widać w niemal każdym pojedynku polegli co najmniej dwoma golami. Ogółem sporo tracą. Nawet w zremisowanym spotkaniu z Nancy stracili gola (1:1). Forma gospodarzy jest jednak spowodowana długą listą kontuzji. Sochaux gra zatem w większości składem juniorsko-rezerwowym. W kadrze brakuje m. in.: Crosa (4/0 bramkarz)Peybernesa (8/0 defensor), a także Doubaia (8/2 pomoc). Gdyby nie te fatalne straty byłoby na pewno lepiej, lecz lista oczywiście jest jeszcze dłuższa. Dzisiaj mimo gry z równie słabą ekipą, nie widzę wygranej gospodarzy. Są w tragicznej dyspozycji mentalnej, jak i kadrowej.

     Evian TG zajmuje pozycje wyżej w tabeli od ich dzisiejszego rywala, także mają oczko więcej. Widać, że też nie mają dobrego sezonu, jednak nikt nie oczekiwał od tej ekipy wielkich wyczynów. Mają jednak potencjał i potrafią go ukazać raz na jakiś czas. Tak też błysęli w spotkaniu z mistrzem Francji, Montpellier. Evian wygrało na terenie rywala 3:2! Genialne spotkanie rozegrał wtedy Khelifa, który strzelił hat-tricka. Poza tym potrafili też zremisować przeciwko Lorient (1:1). W ostatnim czasie już wrócili "do normy". Przegrali dwa ostatnie mecze i to dość sporo: 0:4 z Tuluzą oraz 0:2 z Lille. W kadrze również mają kontuzje. Nie zagrają dzisiaj: Mensah (6/0 defensot)Barbosa (9/3 pomoc)M'Madi (2/0 pomoc) oraz wcześniej wspomniany Khelifa (6/5 napad). Ta ostatnia strata oraz brak Barbosy to ogromna strata dla klubu i mogą w tym momencie dorównać brakami ekipie przeciwnej.

     H2H na korzyść Sochaux. Poza tym padało sporo bramek. Na 3 mecze w ostatnim czasi padło aż 12 goli. Dzisiaj jednak zapowiada się na typowo underowy mecz. Oba zespoły bardzo osłabione. W dodatku napad Evian strasznie podupada przez te absencje. Polecam zatem typ na poniżej 2.5 gola, po dobrym kursie.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Poniżej 2.5 gola, 1.65 Unibet