Ligue 1: Sochaux vs. Olympique Lyon


Już dzisiaj rusza druga kolejka w Ligue 1. Przed nami starcie zespołów z zupełnie różnymi celami. Sochaux będzie ponownie bronić się przed spadkiem. Natomiast Olympique Lyon będzie walczyć o powrót na szczyt. Czy faworyci spotkania podołają zadaniu i wygrają z teoretycznie słabszym rywalem?

Sochaux w poprzednim sezonie walczyło o utrzymanie, na szczęście dla nich skutecznie. W tym roku cel jest podobny - pozostać w elicie. W pierwszej kolejce gospodarze dzsiiejszego pojedynku zremisowali z Evian 1:1 na wyjeździe. Zespół zagrał dość ofensywnie, ale to ze względu na szybko straconą bramkę. Tym razem powinni rozpocząć mecz zdecydowanie defensywniej. Rywal znacznie silniejszy. Niemniej w poprzednich rozgrywkach mieli pomysł na grę z Lyonem.

Olympique Lyon to trzecia drużyna poprzedniego sezonu. Tym samym biorą udział w eliminacjach do Ligi Mistrzów. W pierwszym dwumeczu nie bez kłopotu wyeliminowali Grasshopper - oba mecze po 1:0. Ponadto w pierwszej kolejce rozprawili się bardzo łatwo z Niceą - 4:0. Widać, że gościom zależy na powrót na sam szczyt. Bedzie to jednak zdecydowanie cięższe zadanie niż w poprzednim sezonie. Poza PSG oraz Marsylią o mistrzostwo powinni walczyć również kopacze Monaco. Tym samym Lyon potrzebuje łapać punkty z dużo słabszymi rywalami, jak Sochaux.

W poprzedniej kolejce zespół gości zagrał rewelacyjnie. Dwoma bramkami popisał się Lacazette, który jest niekwestionowanym numerem jeden w zespole. Ponadto wciąż gra Grenier oraz Gourcouff, którzy nie są pewni pozostania we Francji. Obaj zawodnicy ponownie będą chcieli się pokazać przed ewentualnym transferem z lepszej strony. 

Sezon 2012/2013 przyniósł nam dwa mecze, które były zdecydowanie korzystne dla Sochaux. W Lyonie, Sochaux wygrało 2:1, natomiast wcześniej padł remis 1:1. Zatem dzisiejsi gospodarze na pewno będą chcieli powtórzyć któryś z tych wyników. Tym samym spodziewamy się bardzo wyrównanego boju, choć przewaga powinna być po stronie gości. Typujemy powyżej 2.5 gola w tym pojedynku.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Powyżej 2.5 gola, 2.10 Unibet