Ligue 1: St. Etienne vs. Lyon


     Ogromne emocje przed nami. W Ligue 1 zapowiada się na to, że będze hit. Dwa czołowe zespoły rozegrają ze sobą bardzo ważny pojedynek. St. Etienne podejmie na własnej murawie, ekipę lidera, Olympique Lyon. Będzie to dość kluczowy mecz dla obu zespołów. Obu ekipom zależy na zwycięstwie, remis ewentualnie rónież wchodzi w grę. Która z drużyn jest jednak mocniejsza?

     St. Etienne to drużyna, która zaskoczyła w tym sezonie. Zajmują czwarte miejsce i tracą niewiele do lidera, do Lyonu. Dzisiaj mogą się bardzo zbliżyć do najgroźniejszego przeciwnika. Gospodarze są w niezłej dyspozycji. Nie przegrali od dłuższego czasu. ostatnia forma to 3 remisy i dwa zwycięstwa. Zwyciężyli w starciach z Valenciennes i Troyes. Remisy natomiast odnieśli z Evian, PSG w pucharze, po rzutach karnych wyeliminowali faworyta. W ostatniej kolejce punkt ugrali przeciwko Ajaccio. Zespół traci bardzo mało goli w ostatnim czasie - na 5 spotkań jedynie dwie bramki. Dzisiaj powinno się to zmienić. Czeka ich bowiem bardzo ciężka rywalizacja. W dodatku nie zagrają: Brandao (12/3 napad)Mignot (6/0 defensywa). Są to poważne braki i St. Etienne też nie ma tak szerokiej kadry jak pozostałe drużyny z czołówki. Zatem może być im ciężko.

     Olympique Lyon to zespół, który ma zamiar wrócić w tym sezonie na szczyt. Aktualnie zajmują pierwsze miejsce i widać, że są coraz pewniejsi siebie. Muszą jednak uważać, ponieważ za plecami czai się PSG i Marsylia. Ostatnia forma przyjezdnych jest niezła. Przegrali jedynie raz, z Tuluzą. Poza tym remis ze Spartą Praga i wygrane przeciwko: Marsylii (4:1 na wyjeździe), Montpellier i ostatnio przeciwko Hapoelowi. W Lidze Europejskiej Lyon błysnął i spokojnie awansowali do kolejnej fazy. Widać, że były mistrz Francji ma genialny zespół i ogromny potencjał. W zespole na ten mecz zabraknie Lovrena (6/1 defensywa)Monzona (5/0 defensywa)Lopeza (11/5 napad) oraz Brianda (10/1 napad). Goście są mocniej osłabieni, jednak mają większą możliwość rotacji, dzięki szerokiej kadrze i to może być kluczowa informacja.

     H2H zdecydowanie na korzyść Lyonu. Na terenie rywala wygrywali aż w trzech ostatnich pojedynkach z rzędu. Widać, że dobrze im się gra z St. Etienne. Lyon ma poza tym silniejszą kadrę i to będzie bardzo istotna wieść. Typ na wygraną Lyonu wygląda najodpowiedniej.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Lyon (DNB), 2.14 Unibet