Ligue 2: Dijon vs. AS Monako


O awans z Ligue 2 do wyższej klasy rozgrywek walczyć będzie jeszcze siedem drużyn. To dużo, zatem bój będzie bardzo interesujący. Dijon jest jedną z tych ekip i potrzebują pilnie punktów by wciąż uczestniczyć w walce. Dzisiejszy rywal, AS Monako będzie jednak bardzo ciężkim rywalem do pokonania. Którą z ekip stać na zwycięstwo w tym ciężkim pojedynku?

Klub z Dijon gra całkiem dobry sezon i to ich motywuje do walki o awans do elity we Francji. Gospodarze zajmują siódme miejsce i tracą pięć oczek do czołowej trójki. Muszą zatem walczyć o każde punkty. Forma gospodarzy jest jednak bardzo ustabilizowana w ostatnim czasie - na cztery mecze przegrali tylko raz, kolejne spotkania wygrali. Ich jedynym pogromcą w kilku poprzednich tygodniach była drużyna Le Havre. Wygrywali natomiast przeciwko słabszym Ajaccio i Sedan (dwa najgorsze zespoły), a także z Lens. Dzisiaj natomiast walczą z czołowym zespołem ligi, co będzie ciężkim wyzwaniem.

Dijon dzisiaj zagra bez kilku podstawowych zawodników, co będzie dość problematyczne. Nie zagrają bowiem, Varrault (19/0 obrona), Remy (10/0 obrona)Jovial (15/5 napad)Malouda (9/0 pomoc). Jak widać są to istotni kopacze. Zespół z Monako na pewno będzie chciał to wykorzystać.

Goście dzisiejszego meczu są na najlepszej drodze do tego by wrócić do Ligue 1. Muszą jednak uważać na czyhających przeciwników, ponieważ przewagę mają nikłą. Stąd też również będą dzisiaj walczyć bardzo mocno o punkty. Forma Monako jest również bardzo dobra. Nie przegrali od dłuższego czasu, a ostatnie trzy mecze to remis przeciwko Guingamp, wygrana ze słabym Arles oraz ważne zwycięstwo nad Le Havrem. 

Zespół przyjezdnych jest również bardzo poważnie osłabiony. Wolf (17/2 obrona)Poulsen (17/0 pomoc)Carrasco (17/4 pomoc) oraz Dumont (6/0 pomoc). Trzech pierwszych wymienionych kopaczy to bardzo istotne ogniwa. Na szczęście Monako ma dużo szerszą kadrę niż rywal i powinni załatać te dziury.

W pierwszej części sezonu padł bramkowy remis pomiędzy tymi zespołami. Dzisiaj uważamy, iż wynik może być bardzo podobny. Dwa zespoły osłabione, ale i zarazem są w niezłej formie. Naszym zdaniem tutaj może paść wynik dający obu drużyną minimalną satysfakcję - remis. Typujemy zatem też ten zakład.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Remis, 3.10 Unibet