Ligue 2: AS Monako vs. Laval


Istotne spotkanie przed nami w ramach rozgrywek zaplecza Ligue 1 (2). Będzie to bardzo ważny mecz dla obu zespołów, pretendenta do awansu oraz potencjalnego spadkowicza. AS Monako rozegra swój mecz przeciwko ekipie Laval. Faworytem jest oczywiście gospodarz tego pojedynku, który zapowiada się bardzo emocjonujący. Czy ekipa prowadzona przez Ranieriego podoła?

Drużyna gospodarzy jest jak na razie na trzecim miejscu w tabeli i są ze sporymi szansami do awansu do Ligue 1, warto dodać, iż będzie to upragniony awans/powrót. Dzisiaj są faworyzowani i to nie bez przyczyny, choć ich forma w ostatnim czasie notuje wzwyżki, jak i upadki. Ulegli z innym potentatem, Caen (0:3) oraz w pucharze Francji, niespodziewanie odpadli po karnych z Bourg-Peronnas, co może być ogromnym plusem, ponieważ zajmą się tylko rywalizacją w lidze. Poza tym zremisowali z Nimes, a ostatnio dwukrotnie wygrali. Pokonali Le Mans na wyjeździe, po bardzo dobrym meczu, a w spotkaniu towarzyskim wygrali Gazelec Ajaccio.

Kadra Monako jest bardzo dobra i po dłuższym czasie widać zgranie. W genialnej formie jest Toure, którego dzisiaj na pewno zobaczymy, ma na swoim koncie aż 16 goli! Kolejnym efektywnym kopaczem, choć nieskutecznym jest Dirar, który ma świetny/ogromny potencjał. Laval musi na niego uważać.

Przyjezdni są jak na razie jedną z drużyn, które mogą polecieć do Ligue 3. Zajmują siedemnaste miejsce i mają spory kłopot w ostatnim czasie by ugrać jakiekolwiek punkty. Na pięć spotkań... nie wygrali żadnego! To bardzo pesymistyczny wynik. Odpadli z Pucharu Francji, ulegając Guingamp. W lidze natomiast przegrywali z niezłym Angersem i słabszymi Ajaccio czy Le Havrem. W ostatnim czasie przegrali z Vannes w towarzyskim spotkaniu aż 0:4... Grają fatalnie i nie mają żadnych argumentów by to zmienić.

W kadrze zespołu wciąż brakuje Gamboy (14/3 pomoc). Jest to bardzo istotna strata. Był istotnym playmakerem zespołu. W defensywie również dalej nie ma Perrota (12/0), który jednak dobrze wykonywał swoją pracę.

W pierwszym meczu w tym sezonie padł bezbramkowy remis. W poprzednim, Monako wygrało na swoim terenie 2:1. Dzisiaj są sporymi faworytami i nie widać, by miał paść jakikolwiek inny wynik. Laval jest w ogromnym kryzysie i z zespołem wyżej notowanym nie powinni mieć większych szans. Naszym typem jest wygrana gospodarzy, którzy wskoczą na pierwsze miejsce dzięki tej wygranej.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Monako wygra, 1.42 Unibet