MLS: Seattle vs. Chivas


Jeden pojedynek czeka nas dzisiejszej nocy w Major League Soccer. Będzie to bój ekip z dołu tabeli konferencji zachodniej. Seattle Sounders podejmą na własnej murawie ekipę Chivas USA. Zapowiada się istotna walka o punkty. Obu drużynom bardzo na nich zależy.

Seattle Sounders to zespół, który zajmuje ósme miejsce w konferencji zachodniej. Niemniej rozegrali małą liczbę spotkań w stosunku do innych (18) zatem wciąż mają realne szanse na fazę play-off. Muszą jednak łapać większą liczbę punktów. Ostatnio to zadanie nie jest proste. Na pięć spotkań zgromadzili zaledwie cztery oczka. Wszystkie jednak na własnym stadionie co na pewno motywuje przed dzisiejszą konfrontacją. W ostatniej kolejce zremisowali z Colorado Rapids, które jest wyżej w tabeli i ma silniejszą kadrę. Morale zatem na pewno minimalnie podskoczyły przed meczem z Chivas.

Jedynym poważnym osłabieniem w zespole gospodarzy będzie brak Zakuaniego (6/0 pomoc). Jest on na pewno dobrym pomocnikiem, ale jednak już nadszedł czas by załatać dziurę po nim. Trener gospodarzy będzie miał dzisiaj naprawdę solidną kadrę przed tym pojedynkiem. Powinni zatem powalczyć o triumf.

Chivas to zespół, który zdecydowanie nie radzi sobie w tym sezonie. Plasują się na ostatniej pozycji w tej samej konferencji. Forma jednak ma tendencję wzrostową. Pięć spotkań to aż sześć oczek, z czego przegrali tylko jedno spotkanie. W ostatnim meczu pokonali równie słabe Toronto. W ostatnim czasie błyszczał Avila (17/2 pomoc), niemniej dzisiaj nie zagra po tym jak dostał czerwoną kartkę w ostatnim spotkaniu. Innym, aczkolwiek mniej poważnym osłabieniem będzie brak Antuneza (3/0 pomoc). Jednak to właśnie brak Avili może być dzisiaj niezwykle widoczny.

Przed nami ważny mecz o punkty. Niemniej to gościom na pewno bardziej zależy na komplecie tutaj. Kadrowo są dużo solidniejsi, a brak kluczowego pomocnika w zespole gości jest na pewno korzystny dla Sounders. Mamy zatem jednego faworyta. Spodziewamy się wygranej gospodarzy w tym meczu.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Seattle wygra, 1.40 Unibet