Pierwszy tydzień okienka transferowego.


Kilka ciekawych transferów już za nami. Poniżej lista zawodników, którzy podpisali kontrakty z nowymi klubami. Ponadto kilka innych ciekawostek:

Bojan Krkić w Ajaksie Amsterdam - Młody Bojan podpisał kontrakt do 2014 roku z możliwością przedłużenia umowy. W klubie będzie miał do czynienia z dwoma byłymi zawodnikami Dumy Katalonii, Overmarsem oraz de Boerem. Powinni się zatem zrozumieć.

Altidore w Sunderlandzie - Ten niebywały amerykański snajper trafił z AZ Alkmaar do Sunderlandu. Paolo Di Canio na pewno będzie miał w nim wsparcie. Ten utalentowany napastnik jest kluczowym zawodnikiem w reprezentacji USA. W AZ grał pierwsze skrzypce. Powinien sprawdzić się i w Anglii.

Toulalan oraz Abidal w AS Monaco - Beniaminek francuskiej Ligue 1 nie próżnuje. Sfinalizowali kolejne ciekawe transfery. Mianowicie będą nimi obrońca Abidal i często niedoceniany Toulalan. Wzmocnienia stają się coraz poważniejsze. Zapowiada się, iż będą mogli powalczyć o czołowe miejsca już w pierwszym sezonie.

Mario Gomez w Fiorentinie - Potwierdziły się spekulacje miedów, iż Pep Guardiola nie potrzebuja napastnika typu Gomez. Niemiecki napastnik opuścił klub i trafił do Florencji. Powinien się tam zaaklimatyzować. Klose szybko oswoił się z nowym klubem kiedy przechodził do Lazio. Były napastnik Bawarczyków również nie powinien mieć z tym kłopotu.

David Villa w Atletico - Niespodzianka? Na pewno tak! Wszyscy sądzili, iż Villa przeniesie się do Tottenhamu. Ten jednak trafił do Atletico. Łączna suma transferu z wszystkimi dodatkami ma wynieść ok. 5.1 miliona euro. Czy ten napastnik jest jednak w stanie zastąpić Falcao?

Mikitaryan w Borussii, Lewy zostaje na kolejny sezon - Utalentowany reprezentant Armenii dołączył do Borussii. Będzie on wspomagał Lewandowskiego w napadzie. Polak również ma zostać na minimum rok w zespole vice mistrzów Niemiec. To być może koniec sagi o Lewym w aktualnym oknie transferowym.

Ponadto w najbliższych dniach powinniśmy poznać przyszłość ThiagoBenteke'a czy też Callejona. Ciekawie się zaczęło letnie okno transferowe.