Dnipro vs Sevilla - 10 kluczowych statystyk


10. Dnipro z Sevillą do tej pory nie spotkały się w żadnych rozgrywkach w oficjalnym meczu. Dnipro tylko raz mierzyło się z hiszpańskim rywalem, przegrywając z Saragossą 1:2 w fazie grupowej Pucharu UEFA 2004/05. Wygrana Sevilli wyceniana jest na 1.68.

9. Z kolei Andaluzyjczycy mierzyli się z zespołami z Ukrainy czterokrotnie, wygrywając trzy razy i raz remisując. Podwójna szansa na Sevillę to kurs 1.15.

8. W tym sezonie Ligi Europejskiej Sevilla zdobyła już 26 bramek – dwa razy więcej niż Dnipro (13). Over 2,5 gola zespołu Unaia Emery’ego w finale oznaczony jest kursem 3.95.

Podkręcamy emocje na maksa - promocja Unibetu

7. Dnipro jest drugim w historii europejskich pucharów, który uzyskał awans do finału, wcześniej przegrywając aż trzy mecze w fazie grupowej. Drugim takim wypadkiem w historii był wyczyn Juventusu z Ligi Mistrzów 2002/03. Juve przegrało wówczas finał z Milanem. Jeśli to Hiszpanie wzniosą trofeum Ligi Europy, pomnożymy swój wkład o 1.30.

6. Dnipro nie strzeliło więcej niż 2 bramek w meczu europejskich pucharów od sezonu 2013/14 i rywalizacji z rumuńskim Panduri. Pewniakiem wydaje się więc under 2,5 gola w wykonaniu Ukraińców - kurs 1.01. Under 1,5 - kurs 1.14.

5. Sevilla osiągnęła swój czwarty finał europejskich pucharów. Trzy poprzednie kończyły się wzniesieniem trofeum. Hiszpanie są więc murowanym faworytem do czwartego triumfu. Ich prowadzenie już do przerwy wyceniane jest na 2.28.

4. Od czasu porażki 0:2 w meczu o Superpuchar Europy, Sevilla przegrała już tylko jeden mecz na arenie międzynarodowej. Było to spotkanie fazy grupowej Ligi Europy z Feyenoordem, również przegrane 0:2. Gdyby dziś ekipa Unaia Emery'ego po raz kolejny zaliczyła wynik 0:2, możemy wzbogacić się o mnożnik 25.00.

3. Carlos Bacca strzelał gole w trzech z czterech ostatnich meczów Ligi Europy. Gol Kolumbiczyka wydaje się bardzo prawdopodobnym zdarzeniem - 2.28.

2. Ubiegłoroczny finał Ligi Europy zakończył się remisem 0:0 i Sevilla swój triumf zawdzięczała lepiej egzekwowanym rzutom karnym. Remis 0:0 po regulaminowym czasie gry w Warszawie wiąże się z kursem 8.00.

1. W zakończonym właśnie sezonie La Liga Grzegorz Krychowiak obejrzał 13 żółtych kartek. Jeśli dziś Polak zostanie napomniany przez arbitra, trafimy kurs 2.60.