LE: AZ Alkmaar vs. Benfica Lizbona


Rozpoczynają się ćwierćfinałowe mecze w Lidze Europy. Większość par zapowiada się niezwykle wyrównanie. Niemniej jedna z nich posiada zdecydowanego faworyta. Mianowicie chodzi o parę AZ Alkmaar vs. Benfica Lizbona. Holendrzy wydają się być zdecydowanie najsłabszą drużyną w 1/4. Portugalczycy natomiast jedną z najsilniejszych.

AZ Alkmaar (@ 5.50) to niezwykle chimeryczna drużyna. W holenderskiej Eredivisie grają w kratkę, sinusoidalnie. Czasami zaskoczą znakomitym rezultatem przeciwko czołowej drużynie, by potem przegrać z jedną z najsłabszych ekip. W ostatnim czasie jednak nie wiedzie się dzisiejszym gospodarzom. Wygrali tylko jeden mecz na ostatnie pięć - z równie chimerycznym Zwolle. Ponadto odpadli z pucharu Holandii.We wcześniejszej rundzie słabo poczynali sobie przeciwko rozbitej Anży. Zatem ekipa z Alkmaar jest w lekkim kryzysie, co może zaważyć o rezultacie dzisiejszego spotkania.

Benfica Lizbona (@ 1.65) to obok Juventusu Turyn jeden z głównych kandydatów do wywalczenia europejskiego trofeum. W poprzedniej rundzie nie dali większych szans Tottenhamowi Hotspur, a i w obecnej rundzie rywali wydaje się być znacznie łatwiejszy. W portugalskiej lidze natomiast, zdecydowanie dominują. Podopieczni Jorge Jesusa mają siedem oczek przewagi nad Sportingiem i aż 15(!) nad Porto. Zatem pewnie zmierzają po tytuł.

Kadra faworytów jest niezwykle mocna. Defensywę tworzy kwartet z Ameryki Łacińskiej, z Garayem na czele. Ciężko przejść tak wyśmienitą obronę. Ponadto napad wygląda niezwykle solidnie z doświadczonym Limą (24/12) jako największą bronią. Benfica przyjedzie do Alkmaar w najmocniejszym składzie i to powinno przesądzić o wyniku.

Obie drużyny obecnie dzieli co najmniej klasa. AZ to przeciętniak z Holandii, natomiast Benfica to zdecydowany lider z Portugalii i jeden z głównych kandydatów do wygrania Ligi Europy. Być może AZ postawi się na własnej murawie i to właśnie tutaj powinni postawić wszystko na jedną kartę. Tym samym liczymy na gole z obu stron w tej konfrontacji.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: BTS @ 1.90 Unibet