LE: FC Porto vs. Sevilla


Interesujące spotkanie ćwierćfinałowe w Lidze Europy przed nami. Mierzyć się będą ze sobą ekipy z półwyspu Iberyjskiego. Gospodarzem pierwszego spotkania będzie drużyna FC Porto, a ich rywalem jest Sevilla. Faworytem dwumeczu jest zespół z Portugalii. Niemniej ich przeciwnicy udowdnili już, że nie można ich lekceważyć.

FC Porto (@ 1.98) nie jest obecnie w najlepszej dyspozycji. W lidze portugalskiej plasują się dopiero na trzecim miejscu w tabeli i nie obronią tytułu mistrzowskiego. Pozostaje jednak walka o triumf w Lidze Europy i to tutaj zespół jest zdeterminowany na sukces. Smoki zmagają się z kryzysem formy w tym sezonie. Dowodem tego jest choćby ostatnia porażka przeciwko Nacional Funchal. Wtedy jednak ekipa z Estadio do Dragao borykała się z absencjami.

Na spotkanie przeciwko Sevilli większość kadry jest już kompletna i gotowa do gry. W dzisiejszym spotkaniu na pewno zobaczymy filar defensywy, Mangalę (20/2). Jego brak w ostatnim, ligowym starciu był niezwykle widoczny. W napadzie również powinniśmy zoaczyć doświadczonego snajpera gospodarzy Varelę (21/4). Zatem są to spore wzmocnienia i one mogą być kluczem do korzystnego wyniku przed rewanżem w Hiszpanii.

Sevilla (@ 3.80) to obecnie piąta siła La Ligi. Początek sezonu nie był udany dla dzisiejszych gości. W 2014 roku grają znacznie lepiej i potrafili nawet odrobić dwubramkową stratę z poprzedniej rundy LE przeciwko lokalnemu przeciwnikowi, Betisowi. Ostatni ligowy pojedynek to jednak znacznie słabsze spotkanie i ostatecza porażka przeciwko Celcie. Goście są jednak mocno osłabieni. Dzisiaj zagrają bez takich kopaczy jak: Fazio (21/2 obrona)Mbia (15/1 pomoc), Cristoforo (12/0 pomoc). Najbardziej widoczny powinien być brak tego  pierwszego. Jest on zdecydowanym liderem formacji defensywnej Sevilli.

Zespoły te spotkały się ze sobą trzy sezony temu, również w rozgrywkach Ligi Europy. W dwumeczu lepsza okazała się drużyna Porto. Wtedy jednak dzisiejsi gospodarze ulegli na własnej murawie 0:1, istotny była wygrana w Hiszpanii - 2:1. Obie drużyny prezentują jednak zupełnie inny poziom obecnie niż trzy lata temu. Tym samym spodziewamy się dość bramkostrzelnego spotkania.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Powyżej 2.5 gola @ 1.88 Unibet