LE: Hafnarfjordur vs. KRC Genk


Aż 30 spotkań rozgrywanych jest dzisiaj w ramach eliminacji do Ligi Europy. Zatem mnóstwo interesujących spotkań i ogromne emocje. Jednym z ciekawszych starć, będzie bój w Islandii. Hafnarfjordur zmierzy się na własnej murawie z KRC Genkiem. Belgowie grają dość przeciętnie w aktualnym sezonie. Zaskoczą rywali z zimnej Islandii?

Hafnarfjordur to już stały bywalec europejskich pucharów. Zdominowali ligę islandzką i co roku są albo mistrzami albo przynajmniej wywalczą awans do eliminacji Ligi Europy. Gospodarze i w tym sezonie prowadzą w rozgrywkach ligowych. Mają 36 oczek i dwa punkty przewagi nad rywalami. W ostatnim czasie grają bardzo zachowawczo. Byli bardzo blisko przejścia do kolejnej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Pierwszy mecz przegrali z Austrią Wiedeń 0:1, w rewanżu natomiast bezbramkowo zremisowali. Są zatem drużyną, której nie można lekceważyć.

KRC Genk to natomiast ekipa dość chaotyczna. W poprzednim sezonie dość szczęśliwie wywalczyli sobie udział w eliminacjach do Ligi Europy. Niemniej był to awans zasłużony patrząc przez pryzmat pozostałych ekip. Aktualne rozgrywki w Belgii idą bardzo przeciętnie. Dwa pierwsze mecze wygrali i to bez większych kłopotów. Niemniej ostatnie mecze to już wpadki. Najpierw u siebie ze Standardem, a ostatnio na wyjeździe przeciwko Lokeren. Przegrali też Superpuchar Belgii z Anderlechtem. Celem jest zatem awans do fazy grupowej LE. Rywal słabszy, ale Genk musi zagrać na swoim optymalnym poziomie.

Kadrowo przyjezdni wyglądają znacznie lepiej. Mistrzowie Islandii są bowiem amatorskim klubem, gdzie grają kopacze, którzy w większości na co dzień normalnie pracują. Belgowie to natomiast ekipa, która posiada w swojej kadrze takie gwiazdy jak Vossen czy też Buffel lub Hyland. Klasowo są zatem znacznie lepsi od rywali.

Hafnarfjordur traktuje te rozgrywki jak przygodę. Niemniej na tym etapie trzeba już wziąć się mocno do pracy. Faza grupowa LE to już niemałe pieniądze jak na taki klub. Niemniej Genk to znacznie silniejsza drużyna. Mają ogromny potencjał i znacznie większe, pucharowe doświadczenie. Stąd też widzimy tylko jeden typ na ten mecz - wygrana gości.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Genk wygra, 1.62 Unibet