LE: Honka vs. Lech Poznań


Innym zespołem, który będzie podejmował walkę w eliminacjach Ligi Europy będzie Lech Poznań. Vice mistrzowie polski jadą dzisiaj do Finlandii. Zagrają z Honką. Polacy są mocnymi faworytami w dwumeczu, ale kluczem do sukcesu będzie wynik pojedynku w Skandynawii. 

Honka to drużyna, która dostała się do europejskich pucharów tylko dzięki sukcesowi w pucharze Finlandii. Było to jedna niemal rok temu. Bowiem sezon w fińskiej Veikkausliidze trwa tylko w danym roku (2011, 2012 etc.). Zatem sezon w Finlandii jest już w połowie w tym roku. Ponadto rywal Lechitów jest vice liderem tabeli. To na pewno ogromny atut gospodarzy - trwające rozgrywki ligowe. Ostatnia forma jest również bardzo solidna. Wygrali aż cztery z pięciu ostatnich spotkań. Są zatem w formie, a i morale są bardzo wysoko.

Lech poznań to vice mistrz Polski. Dopiero kilka kolejek przed zakończenim rozgrywek, okazało się, że niestety nie powalczą z Legią o tytuł. Mimo to sezon był bardzo udany. Goście są ekipą, która bardzo dobrze prosperuje, a i w okresie przygotowawczym szło im całkiem nieźle. Remis z Omonią, wygrana z Wisłą (3:1) czy też z Nordsjaelandem (4:1). Jedyną porażkę ponieśli z Maccabi (0:1). Niemniej grali bardzo dobrą piłkę. Zgranie jest również atutem Polaków. Trener Rumak stworzył bardzo solidny kolektyw.

W dzisiejszym meczu po stronie gości nie zobaczymy najprawdopodobniej Ślusarskiego. Niemniej w okresie przygotowawczym z bardzo solidnej strony pokazał się Teodorczyk, który strzelił hat-tricka w ostatnim pojedynku towarzyskim. Ponadto Hamalainen gra znakomicie i dzisiaj będzie wsparciem w meczu w swojej ojczyźnie.

Spodziewamy się bardzo dobrego pojedynku. Gospodarze mają sezon w trakcie, ponadto spisują się w nim bardzo solidnie. Grają u siebie, to również mocny atut. Lech będzie musiał przycisnąć od początku by nie popełnić wczorajszego błędu Legii Warszawa. Spodziewamy się mimo wszystko wygranej Lech. Są lepszą drużyną, mają znacznie solidniejszą kadrę. Wygrana vice mistrzów polski to nasz typ.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Lech wygra, 2.05 Unibet