LE: Karabach vs. Piast Gliwice


Po wczorajszych emocjach w Lidze Mistrzów i zwycięstwie Legii, czas na eliminacje do Ligi Europy. Pierwszą z ekip, która podejmie walkę będzie Piast Gliwice. Gliwiczanie pojadą do Azerbejdżanu, mierzyć się z miejscowym Karabachem. Czy czwarta ekipa Ekstraklasy ma szanse na zwycięstwo w pierwszym spotkaniu?

Karabach to azerski zespół, który coraz częściej występuje w europejskich pucharach. Zespół ten świetnie spisał się w sezonie 2010/2011 oraz 2011/2012. W tym pierwszym sezonie dotarli aż do czwartej rundy, gdzie byli o krok od awansu do fazy grupowej. Niemniej odpadli po dwumeczu z Borussią Dortmund. Wcześniej potrafili wyeliminować Wisłę Kraków. W kolejnym roku ponownie pokazali się ze swojej lepszej strony. Wtedy dotarli do trzeciej rundy i pechowo odpadli z Clubem Brugge. Teraz pokonali w pierwszej rundzie Metalurg i tym razem przyszło im się mierzyć z Piastem. Gospodarze na pewno doświadczeniem górują nad Piastem. Ponadto coraz więcej inwestycji i klub się rozwija. To na pewno mocne atuty gospodarzy.

Piast Gliwice bardzo szczęśliwie dostał się w zeszłym roku do Ligi Europy. Zajęli czwarte miejsce w tabeli i niewiele brakowało by Górnik Zabrze ich wyprzedził. Niemniej udało się. Będą debiutować w europejskich pucharach, ale niestety losowanie mimo wszystko nie było zbyt szczęśliwe. Azerzy są mocni, szczególnie u siebie. Ponadto mecze barażowe nie wychodzły najlepiej Polakom. Dzisiaj na pewno będzie im niezwykle ciężko.

Goście też mieli kłopot z transportem do Azerbejdżanu. Powodem były wizy i nieco krócej przebywają na terenie swojego rywala. Atutem Gliwiczan będzie brak poważniejszych roszad kadrowych. Są zatem bardzo zgrani. Ponadto oficjalnie po wypożyczeniu do drużyny trafił Zbozień czy też Król. Zatem polski zespół będzie dzisiaj próbował zdominować swojego przeciwnika zgraniem.

Oba zespoły mają swoje atuty. Wydaje się jednak, że gospodarze są solidniej przygotowani. Własna murawa, doświadczenie w europejskich pucharach, a i inwestycje w zespół - to solidne atuty Karabachu. Spodziewamy się, że to właśnie gospodarze podołają w dzisiejszym meczu, ale skromnie. Wygrana gospodarzy to nasz typ na nadchodzący mecz Piasta.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Piast wygra, 1.95 Unibet