LE: Lazio Rzym vs. Legia Warszawa


Pierwsza kolejka w Lidze Mistrzów za nami, pora zatem na Ligę Europy. Już dzisiaj swój bój rozpocznie też mistrz Polski - Legia Warszawa. Pierwszym rywalem będzie Lazio Rzym. Ponadto Legia zagra na półwyspie Apenińskim. Zatem łatwo Wojskowym nie będzie w meczu numer jeden. Na pewno jednak wykażą się walecznością.

Lazio Rzym to wysoka półka w Serie A. W poprzednim sezonie zakończyli rywalizację wysoko, a i w tym na trzy mecze, dwa wygrali. Jedyną porażkę ponieśli z mistrzami kraju, Juventusem (1:4). Wcześniej pokonali Udinese (2:1), a tuż przed LE, Chievo (3:0). Liderami zespołu ze stolicy Włoch są CandrevaHernanes oraz napastnik Miroslav Klose. Na tą trójkę szczególnie muszą uważać Legioniści. Niemniej nie wiadomo czy ten pierwszy zagra w dzisiejszym meczu. Ponadto Lazio u siebie zdobyło wszystkie punkty i na Stadio Olimpico na pewno będą czuć się bardzo pewnie.

Legia Warszawa natomiast spisuje się w Ekstraklasie bardzo przyzwoicie. Są liderami z pięcioma zwycięstwami na koncie, niemniej dwukrotnie też ulegli. Ostatnie dwa spotkania to już jednak triumfy z Cracovią (1:0) oraz Koroną (5:3) w Kielcach. Ten ostatni mecz był niezwykle chaotyczny oraz obfity w bramki. Widać po zespole mistrzów Polski, że obronę mają niepewną, napad natomiast - wręcz przeciwnie.

Przed dzisiejszym meczem mięsień naderwał Dvalishvili, który w meczu z Koroną strzelił hattricka. Dzisiaj zatem jego występ stoi pod ogromnym znakiem zapytania. Wiele zatem będzie zależało od gry Kucharczyka oraz Saganowskiego, po którym często widać, że już jest to wiekowy zawodnik. Niemniej zawsze daje z siebie wszystko. W spotkaniu z Koroną, trener Urban dał odpocząć młodemu Koseckiemu, który dzisiaj może być kluczową postacią w kreowaniu ataków.

Rzymski zespół był już rywalem polskiej drużyny przed laty. Wisła Kraków jednak uporała się z tym przeciwnikiem. Niemniej teraz nie będzie to już łatwe zadanie dla Legii. Gospodarze to niezwykle silna drużyna. Wiele będzie zależało od podstawowej jedenastki jaką wystawi szkoleniowiec gospodarzy. Trener Urban ma jednak mniejszy kłopot z podstawową kadrą - poza golkiperem oczywiście. Sądzimy zatem, że w tym meczu padnie sporo bramek - powyżej 2.5 gola to nasza sugestia.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Powyżej 2.5 gola, 1.75 Unibet