LE: Lech Poznań vs. Żalgiris


O 19:00 rozpoczyna się istotny mecz eliminacji do Ligi Europy. Zapowiada się niezwykle ważna batalia. Do walki bowiem stanie Lech Poznań, który podejmie Żalgiris Wilno. Pierwszy mecz zakończył się triumfem Litwinów. Dzisiaj jednak to poznańska ekipa jest faworytem. Czy vice mistrzowie kraju z poprzedniego sezonu mają szansę na triumf?

Lech Poznań nie rozpoczął dobrze aktualnego sezonu. W Ekstraklasie wiedzie im się bardzo przeciętnie. Zajmują dopiero 10. miejsce w tabeli z trzema oczkami na koncie. Wszystkie swoje dotychczasowe konfrontacje ligowe remisowali - 1:1 z Ruchem oraz Cracovią oraz 0:0 z Zagłębiem. Gospodarze zagrali bardzo słabe spotkania, szczególnie pojedynek z Craxą był wręcz kompromitujący. Nie popisał się bramkarz Lecha, Kotorowski. Dzisiaj już nie może popełniać takich błędów.

Gospodarze spotkania przystąpią dzisiaj bardzo silną jedenastką. Do kadry po bardzo długiej kontuzji wrócił Arboleda. Dzisiaj powinniśmy go zobaczyć w podstawowym składzie. Wciąż jednak brakuje Ślusarskiego. W tym przypadku możemy zobaczyć jednego z napastników na murawie, Ubiparipa bądź Teodorczyka. Młodszy z nich jednak gra przeciętnie, w kratkę i to może być szansa dla tego pierwszego. Poza tym nie powinniśmy być świadkami poważniejszych zmian w kadrze. Przeciwko Miedziowym w ostatnim meczu, kilku zawodników odpoczywało.

Żalgiris Wilno to zespół, który zaskoczył w pierwszym meczu Lech Poznań. Wygrywając 1:0 i grając bardzo solidnie w defensywie, pokazali, że nie można ich lekceważyć. Sezona na Litwie trwa i to również na pewno atut zepołu. Ponadto są liderami nie do zatrzymania. W ostatnim meczu przeciwko słabszemu Taurasowi, zespół zagrał połowicznie rezerwami. Dzisiejszy bój jest bowiem priorytetem w zespole przyjezdnych. Ponadto w kadrze powinniśmy zobaczyć Polaka, Bilińskiego.

Mecz powinien dzisiaj przebiegać pod dyktando Lecha. Jeśli vice mistrzowie z poprzedniego sezonu nie podejdą lekceważąco to powinni spokojnie pokonać Żalgiris i awansować do kolejnej rundy. Trener Rumak na pewno również czuje presję i podejdzie do tego spotkania, jakby to było jedno z ważniejszych w tym sezonie. Typujemy zatem awans Lecha.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Lech awansuje, 1.65 Unibet