LE: Sevilla vs. Śląsk Wrocław


Emocje związane z Ligą Mistrzów za nami. Dzisiaj pora na eliminacje do Ligi Europy. Wciąż mamy jedną drużynę w tych rozgrywkach, a jest nim Śląsk Wrocław. Niemniej zespół z Dolnego Śląska nie trafił dobrze w losowaniu. Przyjdzie im rywalizować z Sevillą. Pierwszy mecz dzisiaj w Hiszpanii.

Sevilla to zespół, który bardzo szczęśliwie dostał się do Ligi Europy. W poprzednim sezonie zajeli dopiero dziewiąte miejsce w La Lidze, aczkolwiek dwa zespoły, które były wyżej sklasyfikowane (Malaga oraz Rayo Vallecano) nie zostały dopuszczone do tych rozgrywek przez UEFA. Gospodarze pierwszego meczu są zdecydowanymi faworytami dwumeczu. W swoim pierwszym pojedynku wyeliminowali Mladost Podgoricę wygrywając 6:0 oraz 3:1. W lidze hiszpańskiej zaliczyli jednak falstart. Przegrali z Atletico 1:3 i to na własnej murawie. To na pewno deprymuje faworytów i daje to szansę Wrocławianom.

Kadra zespołu z półwyspu Iberyjskiego nieco się zmieniła. Do Manchesteru City odszedł najlepszy strzelec zespołu, Negredo. Zarobili na nim aż 25 milionów euro. Ponadto odszedł też solidny defensor, Medel. Obaj dali niemal 40 milionów zysku. Zatem nie próżnowali w okienku transferowym i sprowadzili kilka gwiazd. Do Sevilli dołączyli: Gameiro (z PSG), Rusescu (ze Steauy), Bacca (z Clubu Brugge) czy też Marin (z Chelsea). Mają zatem bardzo solidną drużynę i powoli tworzyć będą markowy kolektyw.

Śląsk Wrocław to drużyna niebywale chaotyczna. W Ekstraklasie idzie im poniżej oczekiwań. Zdobyli zaledwie trzy punkty w czterech kolejkach. Ponadto męczyli się ze Stalową Wolą w pucharze Polski i awansowali dopiero po dogrywce. Niemniej warto dodać, że trener Levy dał odpocząć swoim największym gwiazdom. Śląsk podczas rozgrywek w Lidze Europy udowodnił też, że nie może zostać zlekceważony. Zagrali fenomenalny dwumecz przeciwko Clubowi Brugge i awansowali dalej. W Brugii spisali się znakomicie. Wygrywali już 3:1, ale niestety stracili koncentrację i ostatecznie zremisowali. W zespole znakomicie spisuje się Waldemar Sobota, który już ma oferty z kilku klubów z Niemiec czy Belgii. Ponadto strzałem w dziesiątkę było pozyskanie Paixao. Ten snajper spełnia swoją rolę idealnie i dzisiaj ponownie będzie polował na bramkę.

Zdecydowanymi faworytami są zawodnicy Sevilli. Niemniej waleczność Wrocławian powinna być ponownie odzwierciedlona na murawie. Patrząc na pomysłowość szkoleniowca gości to dzisiaj mogą ponownie zaskoczyć swojego przeciwnika. Celem Śląska powinno być strzelenie bramki. Tym samym patrząc na rywala skusimy się na jedną, ale bardzo ciekawą sugestię. Mianowicie typujemy, iż to oba zespoły zdobędą gola w pierwszym meczu.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Obie strzelą, 2.00 Unibet