LE: Śląsk Wrocław vs. Sevilla


Rewanżowe mecze Ligi Europy przed nami. Dzisiaj jednak wszystkie oczy kibiców w Polsce będą skierowane na Wrocław. Śląsk zagra bowiem z Sevillą. Pierwszy mecz niestety nie potoczył się dobrze dla trzeciej ekipy z zeszłego sezonu Ekstraklasy. Przegrali 1:4 i dzisiaj musiałby się stać cud by polska drużyna awansowała dalej. Ale już nie takie rzeczy zdarzały się w piłce nożnej.

Śląsk Wrocław to zespół, który spisuje się niezwykle ambitnie. Skazywani na porażkę w dwumeczu trzeciej rundy eliminacji przeciwko Clubowi Brugge, ostatecznie awansowali. Pierwszy bój zakończył się triumfem Wrocławian 1:0. W Belgii natomiast zagrali fenomenalnie i zremisowali 3:3, choć bardzo blisko było wyniku 3:1 (ew. 3:2). W ubiegłym tygodniu w Hiszpanii również zagrali walecznie. Strzelili jako pierwsi gola i do 67 minuty było wspaniale - 1:1. Czerwoną kartkę jednak dostał Dudu Paraiba i wtedy zaczął się dramat Śląska. Trzy stracone gole, szczególnie dwa w końcówce były bolesne. Dzisiaj zatem nie będzie łatwo odrobić strat.

Kadrowo zespół Stanislava Levego nie wygląda komfortowo. Poza wyżej wymienionym Dudu nie zagrają: Stevanovic (ostatnio najlepszy zawodnik w meczu z Widzewem) oraz najlepszy strzelec Wrocławian, Paixao. To są niebywale mocne osłabienia. Trener gospodarzy nie ma takiej ławki by zastąpić tych kopaczy w odpowiedni sposób. Niemniej zagra kilku, jakże istotnych zawodników. Waldemar Sobota rozegra prawdopodobnie swój ostatni mecz w barwach Śląska. Ponadto nie zabraknie Sebastiana Mili w roli kapitana. I mimo braków, na pewno zobaczymy ponownie bardzo waleczy zespół na boisku.

Sevilla to drużyna, która ma niezwykle solidną kadrę. Pokazali to w meczu numer jeden. Dzisiaj jednak nie zagra kilku zawodników z podstawowej jedenastki, ze względu na wynik w Hiszpanii. To na pewno lekkie lekceważenie polskiej drużyny. Ponadto zespół opuszcza Geoffrey Kondogbia, a to jest ogromne osłabienie. Widać też było lekkie zmęczenie w ligowym meczu z Levante, które ostatecznie zakończyło się wynikiem 0:0. Goście nie będą mieli łatwo w spotkaniu we Wrocławiu również ze względu na brak kibiców. Wrocławian natomiast będzie wspierać ponad 42 tysiące fanów.

Gospodarze przed tym meczem są w bardzo trudnej sytuacji. Niemniej nie poddadzą się. Dzisiaj zagrają bez presji, przy pełnych trybunach. Zagrają na pewno na swoim najwyższym poziomie. Będą chcieli wykorzystać lekceważenie ze strony rywala i być może będziemy świadkami cudu. Typujemy zatem wygraną Śląska w tym meczu.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Śląsk wygra, 5.25 Unibet