Liga Europejska: Atletico Madryt vs. Academica


     Po dwóch interesujących dniach z Ligą Mistrzów przyszło nam doczekać się emocji w Lidze Europejskiej. Dwa zespoły z półwyspu Iberyjskiego zmierzą się ze sobą. Atletico Madryt podejmie na własnej murawie Academicę Coimbra. Mecz powinien być dość jednostronny, ale może rywal z Portugalii pokaże pazur?

     Atletico Madryt gra genialny sezon jak na razie. W La Lidze zajmują drugie miejsce, są tuż za Barceloną, z którą mają tyle samo punktów na koncie. W dodatku przewaga nad odwiecznym rywalem, Realem jest dość przekonywująca, bo 8 punktów. Ich forma jest niezwykła. Po remisie z Levante w pierwszej kolejce Primera Division wygrali pozostałe 10 spotkań!!! To niesamowity rezultat. W gigantycznej formie jest też Falcao, który zdobył aż 13 bramek w tych 10 - liczone z wszystkich rozgrywek. Dzisiaj zatem są faworyzowani i nie ma na to żadnych wątpliwości. W grupie LE pokonali już Pilzno i Hapoel. Pora na Coimbrę. Dzisiejszym gospodarzom jak widać szczęście dopisało w losowaniu grup. Jedynym zmartwieniem w zespole Atletico jest brak Turana, który sporo działa w ofensywie klubu.

     Academica Coimbra to ekipa bardzo przeciętna. Gdyby nie, szczęśliwy los w poprzednim sezonie w ogóle by ich tu nie było. W Lidze zon Sagres zajmują dopiero ósme miejsce, w Lidze Europejskiej też fatalnie, zgromadzili zaledwie 1 punkt. Ich forma to średnie wyniki. Ostatnio w pucharze Portugalii ograli amatorów, wcześniej w pucharze ligi wygrali z Covilhą. W lidze natomiast ograli Maritimo i potrafili ukraść punkt Benfice, remisując z nimi 2;2. W między czasie zremisowali na własnej murawie z Hapoelem (1:1). I wygląda na to, że to będzie ich jedyny zdobyty punkt, no jeszcze może powalczą w Izraelu. Są słabą ekipą jak na europejskie puchary. Kadra mocno przeciętna. Dzisiaj bez większych zmartwień w zespole. Jadą zmierzyć się z wielką ekipą, ale czy w ogóle powalczą?

     Pomijając już fakt różnicy klas obu zespołów pod wieloma względami to Atletico wygląda o niebo lepiej. Są zespołem zgranym, tworzą fantastyczny kolektyw i mają lidera w ekipie. Sporo strzelają, są w gazie. Brak Ardy Turana nic nie zmienia w grze z dużo słabszym przeciwnikiem, jak w tym przypadku z Coimbrą. Moim zdaniem warto zainwestować w typ na gole. Polecam zatem postawić powyżej 2.5 gola w tym spotkaniu.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Powyżej 2.5 gola, 1.60 Unibet