Liga Europejska: Basel vs. Chelsea Londyn


Po ogromnych emocjach związanych z Ligą Mistrzów czas na Ligę Europejską. Może nie będzie tutaj takiej dramaturgii, ale na pewno walka na podobnym poziomie. Basel podejmie dzisiaj na własnej murawie Cheslea Londyn. Gospodarze w ostatnich sezonach deklasują angielskie zespołu. Potwierdzą to dzisiaj?

Gospodarze w tym turnieju sprawili sporo niespodzianek. W tym wyeliminowali w poprzedniej rundzie Tottenham Hotspur po zaciekłym dwumeczu i ostatecznych karnych. Niemniej tym razem rywal wydaje się być cięższy. Szwajcarzy jednak nie obawiają się tego. Ich forma jest bardzo stabilna. Awansowali do kolejnej fazy w pucharze Szwajcarii i zremisowali z Thun w lidze. Zajmują pierwsze miejsce w tabeli i najprawdopodobniej zdobędą kolejny tytuł, niemniej muszą uważać na Grasshopers, którzy tracą do lidera trzy oczka.

W Basel po tym jak odprawili Kogutów doszło do ciekawej sytuacji. Karierę zakończył snajper dzisiejszych gospodarzy - Alex Frei. Został dyrektorem sportowym. To na pewno nieco może osłabić linię ataku Szwajcarów, ale wciąż mają znakomitego Strellera.

Chelsea Londyn gra niezły sezon wbrew pozorom. Mimo wielu fal krytyki są naprawdę dobrze dysponowani. W Premier League zajmują trzecie miejsce i powinni awansować do Ligi Mistrzów w kolejnym sezonie. Ponadto awansowali do 1/2 finału Ligi Europejskiej, w której mają spore szanse na zwycięstwo. Forma The Blues jest mimo wszystko niezła. Co prawda odpadli z pucharu Anglii, ale Rafa Benitez już zadbał o psychikę pod tym względem. Ostatnio też zremisowali po arcyciekawym meczu z Liverpoolem. Dzisiaj zatem spodziewamy się niezwykłego meczu.

Hiszpański szkoleniowiec Chelsea może dzisiaj być zadowolony z kadry. Są w niej bowiem Ashley Cole oraz Gary Cahill co bardzo wzmocni linię obrony. Ponadto w kadrze znalazł się też Oscar, ktory mógł dzisiaj nie zagrać. Zatem kadra Anglików jest bardzo silna na dzisiejszy mecz.

Bazylea po tym jak potrafiła pokonać Manchester United, pozbawiając ich awansu do kolejnej fazy w Lidze Mistrzów. W tej edycji LE natomiast wyeliminowali Koguty. Teraz chcą po raz trzeci zaskoczyć zespół z Premier League. Nam się wydaje jednak, że Chelsea nie zlekceważy rywala i jest w stanie dzisiaj wygrać. Wygrana gości to nasz typ na ten mecz, aczkolwiek w wypadku remisu otrzymamy zwrot stawki.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Chelsea (DNB), 1.74 Unibet