Liga Europejska: Basel vs. Tottenham Hotspur


Ogromnie emocjonujący mecz przed nami w ramach Ligi Europejskiej. W Szwajcarii, Basel podejmie na własnej murawie Tottenham Hotspur. Pierwszy mecz zakończył się dość mało oczekiwanym rezultatem - 2:2. Dzisiaj zespół z Londynu stoi zatem przed ciężkim zadaniem i muszą stanąć na wysokości zadania by awansować do półfinału.

Bazylea zaskoczyła w pierwszym meczu swoją postawą. Dość szybko zdobyli dwubramkową przewagę i Koguty były w opałach. Niemniej w późniejszej fazie meczu to już w głównej mierze Tottenham dominował i zdołali wyrównać. Niemniej ekipa ze Szwajcarii nie może zostać zlekceważona. Dzisiaj zapewne będą bronić korzystnego wyniku, choć 90 minut to niesamowicie długo czasu i muszą wykorzystać atut własnej murawy by podołać ciężkiemu zadaniu. 

Tottenham gra w tym sezonie chaotycznie. Odbija się to też na ich grze w europejskich pucharach. Zespół prowadzony przez Villasa-Boasa miał walczyć o triumf w LE, niemniej łatwo nie będzie i to już w starciu z Bazyleą. Szwajcarzy mieli przecież być łatwym kąskiem. Tottenham też w ostatnim meczu stracił punkty w Premier League. Zremisowali ciężki bój z Evertonem przez co ich ewentualna gra w Lidze Mistrzów w kolejnym sezonie stoi pod ogromnym znakiem zapytania. Muszą się wziąć w garść, inaczej zespół wpadnie w kryzys.

W kadrze brakuje niesamowitego Bale'a. Widać teraz jak on jest ważnym ogniwem w swojej ekipie. Zremisowali dwa mecze z rzędu w których nie wziął udziału. Zespół Kogutów jest prowadzony głównie pod niego i zawodnicy grają mniej pewnie bez swojego lidera. Wciąż brakuje Gallasa oraz Lennona, co na pewno nie pomoże dzisiaj angielskiej ekipie.

Bazylea ma w pewnym sensie smykałkę na zespoły z Premiership. W zeszłym sezonie przyczyniły się do blamażu Manchesteru United. Dzisiaj mogą wyeliminować jednego z faworytów turnieju. Niemniej nie mogą się bronić cały mecz, zapowiada się zatem na dość otwarty bój i sporo emocji. Typujemy powyżej 2.5 gola w tym pojedynku.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Powyżej 2.5 gola, 1.70 Unibet