Liga Europejska: Chelsea Londyn vs. Basel


Półfinały Ligi Mistrzów poza nami. Pora na Ligę Europejską. Tutaj również czekają nas dwa wyrównane mecze. Chelsea Londyn po pierwszym meczu ma przewagę. Niemniej FC Basel na pewno nie odpuści, szczególnie, że mają szczęście do angielskich zespołów. Czy Szwajcarom uda się odrobić straty?

Chelsea Londyn ewidentnie chce zdobyć trofeum z europejskich pucharów. Po zeszłorocznym sukcesie w Lidze Mistrzów potrzebują kolejnych sukcesów. Niemniej na pewno przeszkadza im rywalizacja o czołową czwórkę w Premier League. Ponadto trzy dni po półfinałowym rewanżu z LE czeka ich bój z Manchesterem United. Do meczu z Bazyleą podejdą zatem bardzo ostrożnie, aczkolwiek Rafa Benitez może przekombinować ze składem.

Spodziewamy się, że hiszpański szkoleniowiec gospodarzy na pewno zrobi kilka roszad względem poprzedniego spotkania. Frank Lampard powinien usiąść na ławce rezerwowych. Tak samo nie wiadomy jest występ Davida Luiza. Anglicy na pewno nie zlekceważą przeciwnika, niemniej łatwo im nie będzie.

Bazylea ze sporym szczęściem i zarazem determinacją awansował do półfinału. Mieli zagrozić Chelsea w tym dwumeczu. W pierwszym pojedynku byli blisko remisu, niemniej stracili jednak gola w samej końcówce - 94 minuta. Gospodarze jednak na pewno nie odpuszczą. W ostatnim meczu ligowym kilku kopaczy odpoczywało, przez co przegrali z Lucerną 0:3. W spotkaniu z Chelsea wyjdą zatem wypoczęci i pełni ambicji. Ostatecznie to nie mają nic do stracenia.

Przed nami bardzo ciekawy i zacięty mecz. Bazylea nie ma nic do stracenia, a gospodarze natomiast będą już też myśleć o swoim odwiecznym rywalu - Manchesterze United. Zatem nie będzie to proste zadanie dla The Blues. Spodziewamy się zatem otwartego meczu. Powyżej 2.5 gola to nasz zakład na ten pojedynek.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Powyżej 2.5 gola, 1.65 Unibet