Liga Europejska: Chelsea Londyn vs. Rubin Kazań


Innym zespołem reprezentującym Premier League w Lidze Europejskiej jest drużyna Chelsea Londyn. W ćwierćfinale trafili na Rubin Kazań. Jest to rywal niezwykle wymagający i na pewno kopacze The Blues będą mieli twardy orzech do zgryzienia. Pierwszy mecz odbędzie się na Stamford Bridge, gdzie gospodarze muszą sobie zbudować sporą przewagę przed rewanżem.

Chelsea Londyn w tym sezonie można opisać jednym polskim powiedzeniem: raz na wozie, raz pod wozem. Zespół The Blues fatalnie wypadł w walce o tytuł mistrza Anglii, a ponadto walczą wciąż o utrzymanie miejsca w czołowej czwórce, które gwarantuje grę w Lidze Mistrzów. Niemniej wciąż mają szanse na triumf w Lidze Europejskiej, a po ostatnim bardzo dobrym meczu w pucharze Anglii z Manchesterem United awansowali do półfinału. Rafa Benitez może zatem ukazać się w lepszym świetle i zdobyć z The Blues nawet dwa trofea.

Hiszpański szkoleniowiec The Blues będzie się zmagał z problemami defensywy dzisiaj. Nie zagrają bowiem kontuzjowani Ashley Cole oraz Cahill. Wciąż jednak do dyspozycji trenera są zawodnicy tacy jak AzpilicuetaTerry czy David Luiz. Szeroka kadra Chelsea to na szczęście ich atut i dzisiaj na pewno Benitez będzie w stanie załatać dziury.

Rubin Kazań to zawsze niewygodny rywal dla każdej drużyny. Grają świetnie, szczególnie na własnej murawie. Chelsea zatem dzisiaj będzie zależało na dobrym wyniku. Niemniej łatwo nie będzie. Rubin to wciąż wyróżniający się zespół w rosyjskiej lidze. Zajmują aktualnie czwarte miejsce i ponownie będą walczyć o tytuł. Forma Rubinu jest bardzo wysoka. Nie przegrali bowiem od spotkania z Atletico Madryt, a było to już ponad miesiąc temu. Są groźni i bardzo efektywni w defensywie, co jest ich arcyważnym atutem.

Chelsea to zespół chimeryczny. Niemniej ostatnio pokazali się z bardzo dobrej strony i dzisiaj na pewno będą chcieli to udowodnić. Rywal jest jednak z dość wysokiej półki - mimo wszystko. Dzisiaj The Blues muszą zbudować odpowiednią przewagę przed pojedynkiem rewanżowym, aczkolwiek będzie ciężko. Obie ekipy skupią się bardzo na defensywie co daje nam tylko jeden wybór na dzisiejszy mecz. Poniżej 2.5 gola to nasz typ na to spotkanie.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Poniżej 2.5 gola, 1.65 Unibet