Liga Europejska: Chelsea vs. Sparta


Lidze Europejskiej czas rewanżów nastał. Dzisiaj kilka ciekawych spotkań, jednym z nich będzie mecz Chelsea Londyn ze Spartą Praga. Pierwszy mecz w stolicy Czech zakończył się korzystnym wynikiem dla The Blues - 1:0. Dzisiaj zatem powinni postawić kropką nad "i". Są w formie, ale jednak to są puchary i być może Sparta zaskoczy dzisiaj Londyńczyków.

Chelsea Londyn po wielu perypetiach powoli wraca do swojej dobrej formy i pokazują się z tej lepszej strony. W lidze zajmują trzecie miejsce i wciąż mają spore szanse na vice mistrzostwo, bowiem The Citizens zaliczają sporo wpadek. W pucharze Anglii też ostatnio pokazali na co ich stać i rozbili Brentford 4:0. W Pradze również zagrali dobry pierwszy mecz i w świetnych nastrojach podejdą do dzisiejszego meczu, kopacze Chelsea. Mimo to Benitez powinien skupić się na tym by zawodnicy nie wyszli zbyt pewni awansu.

Kadra gospodarzy wygląda dzisiaj bardzo solidnie. Zabraknie Franka Lamparda, który jest w fenomenalnej formie. Jest to jednak zagrywka taktyczna na niedzielny mecz z Manchesterem City, który będzie kluczowy dla The Blues. Również Ivanovic nie zagra z tych samych przyczyn co Anglik. Pozostałe znakomitości w angielskiej ekipie są w kadrze meczowej.

Sparta Praga jeszcze nie rozpoczęła rundy wiosennej i to jest pewnie główny powód dla którego im średnio poszło w pierwszym starciu z Chelsea. Widać jeszcze brak ogrania mimo spotkań towarzyskich, ale jednak one nie oddają tego co odpowiedni ruch w trakcie sezonu. Dzisiaj ponownie staną przed bardzo ciężkim zadaniem, które będzie arcyciężkie do zrealizowania.

Kadra Czechów opiera się w znacznej mierze na zawodnikach krajowych co jednak też nieco odzwierciedla brak kunsztu. Mimo to są groźnym zespołem, w końcu od lat potrafią namieszać w europejskich pucharach mimo wzlotów i upadków.

Dzisiejsza konfrontacja naszym zdaniem powinna przebiegać pod dyktando gospodarzy. Są "na fali" i powinni kontynuować swoją serię zwycięstw. Muszą też wyjść dzisiaj na murawę z myślą o niedzielnej batalii z City i aby pozostać przy wysokich morale muszą dzisiaj zwyciężyć. Naszą sugestią jest zatem wygrana gospodarzy.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Chelsea wygra, 1.30 Unibet