Liga Europejska: Fenerbahce vs. Benfica Lizbona


Naszym zdaniem najciekawiej zapowiadającym się półfinałem w Lidze Europejskiej będzie starcie Fenerbahce z ekipą Benfici Lizbona. Obie ekipy prezentują bardzo podobny poziom, stąd też powinniśmy być świadkami arcyciekawego dwumeczu. Która z ekip będzie w stanie zbudować odpowiednią przewagę przed rewanżem?

Fenerbahce potwierdza świetną dyspozycję tureckich zespołów w tym sezonie. W ćwierćfinale wyeliminowali Lazio Rzym. W dwumeczu zaprezentowali się bardzo solidnie. Ponadto w lidze tureckiej zajmują drugie miejsce w tabeli i jako jedyny zespół mogą zagrozić ekipie Galatasaray w zdobyciu tytułu mistrzowskiego. Forma ekipy ze Stambułu jest solidna, choć ostatnio przegrali z Ganclerbirligi w lidze. Było to spowodowane dzisiejszym meczem, ponieważ mocno liczą na triumf w LE. Ponadtro gospodarze dzisiaj zagrają najsilniejszym składem.

Benfica również prosperuje niesamowicie w tym sezonie. Co prawda z małymi kłopotami awansowali do półfinału, aczkolwiek w dwumeczu z Newcastle widać było, iż są dużo silniejszym zespołem. W Lidze Zon Sagres natomiast mogą sprawić niespodziankę. Prowadzą w tabeli i mają cztery punkty przewagi nad Porto. Nikt się tego niespodziewał, szczególnie, że zespół z Lizbony boryka się z kłopotami finansowymi, a sukcesy na pewno pomogą i otrzymają zastrzyk pieniężny.

Kadra gości na dzisiejszy mecz jest również solidna. Niemniej będzie brakować jednego bardzo ważnego ogniwa. Mianowicie chodzi o Luisao, który jest na codzień kapitanem zespołu. Dodatkowo jest najmocniejszym ogniwem w linii obrony. Ta absencja może być dzisiaj kluczowa względem końcowego wyniku.

Mecz zapowiada się niezwykle emocjonująco. Są to dwa równorzędne zespoły. Ciężko tutaj szukać faworyta, choć przez poważny brak w defensywie gości to jednak gospodarze mają przewagę. Sądzimy też, że powinni ją wykorzystać. Stąd nasza propozycja na zwycięstwo Fenerbahce w tym pierwszym pojedynku o finał.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Fenerbahce wygra, 2.95 Unibet