Liga Europejska: Tottenham vs. Basel


Pierwsze spotkania Ligi Mistrzów za nami, poraz zatem na Ligę Europejską. Dzisiejsze konfrontacje zapowiadają się bardzo ciekawie. Angielskie zespoły mają zmazać plamę po fatalnym występie w LM. Jednym z nich będzie Tottenham, który dzisiaj zmierzy się z zespołem Basel. Gospodarze są faworyzowani, aczkolwiek Szwajcarzy nie przyjadą do Londynu po gładką porażkę.

Tottenham w tym sezonie spisuje niesamowicie skutecznie. Trener Villas-Boas jest nastrojony bardzo pozytywnie do spełnienia celów przedsezonowych. Mianowicie chodzi o awans do Ligi Mistrzów. Aktualnie zajmują wysokie trzecie miejsce w Premier League, acz muszą uważać na rywali, którzy czają się za ich plecami. Niemniej kolejnym celem jest zdobycie trofeum, a jedynym jakie im pozostało do wywalczenia jest LE. Widać, że mają chrampkę na ten puchar. Świetnie się spisują i dzisiaj na pewno wyjdą odpowiednio zmotywowani.

Kadra gospodarzy na dzisiejszy mecz z zespołem Bazylei jest bardzo mocna, choć nie obejdzie się bez absencji. Na White Hart Lane nie zagrają: WalkerKaboulSandro oraz Defoe. Najbardziej zatem będzie brakowało snajpera Kogutów. Niemniej wciąż mają ogromny potencjał strzelecki jakim jest Bale i na nim dzisiaj skupi się ofensywa angielskiej drużyny.

Zespół Basel również nie ma co narzekać w tym sezonie. W rodzimej lidze najprawdopodobniej wywalczą kolejny już tytuł mistrzowski. Muszą jednak trzymać przewagę nad Grasshopers. Niemniej marzą też o sukcesie w europejskich pucharach. Pokazli jednak już swój kunszt w spotkaniach z Zenitem i są na pewno groźnym zespołem. Wydaje się jednak, że aktualny rywal Szwajcarów jest dużo trudniejszy. W dwumeczu czeka ich zatem prawdziwy sprawdzian. Po ich stronie na pewno jest świetna forma i niebywała defensywa - jeden stracony gol na pięć ostatnich pojedynków. Koguty zatem dzisiaj będą musiały się natrudzić by strzelić bramkę.

Pojedynek na White Hart Lane ma jednego faworyta - Tottenham. Mimo świetnie prosperującej Bazylei w ostatnim czasie będzie im ciężko wywieźć korzystny wynik. Świetna obrona również może dzisiaj się zatracić. Wpadnie jeden gol i może się posypać cała konstrukcja. Napad Kogutów mimo braku Defoe jest wciąż silny i to oni dzisiaj powinni wygrać. Typujemy zatem zwycięstwo gospodarzy w tym pojedynku.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Tottenham Hotspur wygra, 1.45 Unibet