Liga Mistrzów: The Special One vs SimeOne


Najbardziej elitarne klubowe rozgrywki w Europie wchodzą w fazę rozstrzygnięć ostatecznych. Dziś odbędzie się pierwszy mecz półfinałowy, w którym madryckie Atletico zmierzy się z Chelsea Londyn. Spotkanie reklamowane jest jako pojedynek dwóch genialnych szkoleniowców – Diego Simeone i Jose Mourinho.

Atletico Madryt 1.84, remis 3.35, Chelsea Londyn 5.00 – godz. 20.45

Atletico to lider La Liga i jednocześnie jedno z największych objawień bieżącego sezonu w całej Europie. Już tylko kilka małych kroczków dzieli zespół Simeone od wielkiego triumfu w Primera Division, będącego jednocześnie końcem hegemonii Realu i Barcelony. Patrząc na styl gry „Rojiblancos” podświadomie sympatyzuje się z tym zespołem. W ćwierćfinale Atletico odprawiło z kwitkiem „Blaugranę”, grając jak z nut, zwłaszcza w meczu na Vicente Calderon. Kurs na dwubramkową wygraną gospodarzy w dzisiejszym meczu to 3.30.

Nikt nie ma wątpliwości, że wyniki osiągane przez Atletico to zasługa wspaniałej pracy wykonywanej przez Simeone. Nie można zapominać, że na boisku występują jednak piłkarze. Zespół ze stolicy Hiszpanii będzie personalnie jeszcze mocniejszy niż w rewanżowej potyczce z Barceloną – do gry powrócił kontuzjowany Diego Costa, wicelider klasyfikacji strzelców La Liga. Silny i dynamiczny snajper Atletico jest jednym z murowanych kandydatów do strzelenia bramki w dzisiejszym meczu. Jego gol wyceniany jest na 2.33.

Chelsea ma za sobą trudny okres, którego „zwieńczeniem” była sensacyjna porażka z Sunderlandem. Jose Mourinho całkowicie zrzucił winę za tę klęskę na sędziego, niejako ściągając presję ze swoich zawodników, dla których sezon jeszcze się nie skończył. Chelsea ma przed sobą niezwykle ważne mecze w Lidze Mistrzów, z dzisiejszym na czele, ale także w lidze nie straciła jeszcze szans na mistrzostwo. W najbliższy weekend londyńczycy zagrają z liderem z Liverpoolu – zwycięstwo przedłuży nadzieje The Blues na triumf w Premier League. Portugalski trener zdaje sobie więc sprawę jak ważne będzie przygotowanie mentalne zespołu. Mourinho jest mistrzem przygotowania zespołu pod konkretny cel, taki jak pojedynczy mecz. Podwójna szansa na Chelsea to kurs 2.00.

Kluczem do równorzędnej rywalizacji z Atletico może być obecność Edena Hazarda. Belg z Sunderlandem nie zagrał, bowiem leczył uraz. Dziś najgroźniejszy zawodnik Chelsea powinien jednak wystąpić. Przez większą część sezonu to on był motorem napędowym poczynań The Blues. Jeśli dziś Hazard wpisze się na listę strzelców to trafimy kurs 5.50.

Pikanterii rywalizacji dodaje fakt, że bramkarzem Atletico jest Thibaut Cortouis, wypożyczony właśnie z Chelsea! W umowie zawartej między klubami była klauzula mówiąca o tym, że Cortouis nie może wystąpić przeciwko swojemu macierzystemu klubowi. W całą sprawę zaingerowała jednak UEFA, która wyraziła zgodę na występ belgijskiego utalentowanego golkipera. Dziś także z tego powodu emocje na Vicente Calderon powinny sięgnąć zenitu!

Stawiaj Champions League i zgarniaj kasę na Unibet.pl!