LM: Arsenal Londyn vs. Borussia Dortmund


Niezwykłe emocje w Lidze Mistrzów przed nami. Starcie dwóch, znakomitych zespołów. Arsenal Londyn podejmie na własnej murawie Borussię Dortmund. Niebywały mecz przed nami, gdzie teoretycznie nie ma faworyta. Niemniej któraś z ekip powinna zdominować rywalizację na Emirates.

Arsenal Londyn gra znakomity sezon. Arsene Wenger ma aktualnie kadrę na to, by osiągać sukcesy - nie tylko w Anglii, ale i na europejskiej arenie. W Premier League są liderami i grają jak natchnieni. W ostatnim meczu rozbili 4:1 ekipę Norwich City. Cały zespół był perfekcyjny i widać, że sytuacja po porażce w pierwszej kolejce z Aston Villą poszły w nie pamięć. W Lidze Mistrzów również radzą sobie bez zastrzeżeń - dwa mecze, dwa zwycięstwa.

Francuski szkoleniowiec Kanonierów ma małe problemy kadrowe przed spotkaniem na Emirates. W meczu z Borussią nie zagrają: Oxlade-ChambarlainDiaby, Walcott, Podolski czy też młody, francuski talent, Sanogo. Ponadto w starciu przeciwko Kanarkom, kontuzji nabawił się Flaimini i on również nie będzie do dyspozycji Wengera. Mimo to, kadra Arsenalu jest wystarczająco szeroka by znaleźć zmienników.

Borussia Dortmund gra całkiem nieźle w obecnym sezonie, choć brakuje werwy kopaczom prowadzonym przez Jurgena Kloppa. W Lidze Mistrzów ulegli w pierwszym meczu z Napoli, w dość przykrych okolicznościach. Niemniej do kadry wraca Weidenfeller, po tym jak został wyrzucony z murawy w Neapolu. Ostatni mecz z Marsylią był jednak popisem dla Borussii, która na pewno odbudowała morale po tym spotkaniu. W weekend natomiast wygrali po przeciętnym meczu z Hannoverem 1:0. Zespół boryka się z lekkim zachwianiem dyspozycji, zatem wiele zależy od szkoleniowca - jak zmotywuje swoich zawodników.

Oba zespoły grały ze sobą dwa sezony temu w Lidze Mistrzów. W Dortmundzie padł remis 1:1, w Londynie natomiast to Kanonierzy wygrali 2:1. Bramki strzelał van Persie, jednak tym razem zagrają bez Holendra. Ciekawie zapowiada się rywalizacja SzczęsnegoLewandowskim, którzy w ostatnich dniach mocno angażowali się w grę słów poprzez portale społecznościowe. My natomiast uważamy, iż będzie to mecz sporej walki, dzięki której padnie duża liczba goli.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Powyżej 2.5 gola, 1.57 Unibet