LM: Celtic Glasgow vs. Shakhtar Karagandy


Ostatni dzień eliminacji do Ligi Mistrzów. Dzisiaj ostatecznie dowiemy się kto awansuje do fazy grupowej. Jednym ze spotkań, które będzie niezwykle ciekawe to mecz Celticu GlasgowShakhtarem Karagandy. Kazachowie zaskoczyli Szkotów w pierwszym meczu i wygrali 2:0. Gospodarze to jednak wciąż faworyci i na pewno nie odpuszczą.

Celtic Glasgow nie zagrał dobrego, pierwszego meczu w Kazachstanie. Tym samym dzisiaj muszą zrobić wszystko by awansować dalej. Odrobienie dwóch goli nie powinno być nadto kłopotliwe, gorzej jednak z utrzymaniem czystego konta. Przy ewentualnym golu gości, Celtic musi strzelić aż 4 bramki! To już znacznie trudniejsze zadanie. Zespół Shakhtaru udowonił, że kontry mają niezłe, a i stałe fragmenty gry to ich mocne argumenty. Formacja defensywna gospodarzy musi mieć się na baczności. Niemniej w meczu z Invernessem w weekend, wielu kopaczy odpoczywało. Zatem powinni dzisiaj być w dobrej kondycji.

Chwilę grozy przeżywali fani Celticu. Nie wiadomy był bowiem występ Samarasa w dzisiejszym meczu. Kontuzja palca jednak nie była na tyle groźna i powinien dzisiaj zagrać. Niemniej pomocnik zespołu, Beram Kayal nabawił się kontuzji w ostatnim ligowym meczu i on dzisiaj na pewno nie wystąpi. To już gorsza wiadomość dla trenera Lennona. Ma jednak wystarczająco szeroką kadrę by uzupełnić lukę w linii pomocy. Problematyczna była też dyskusja o występie Krisa Commonsa, który zagrał dobry mecz w Kazachstanie. Niemniej ostatecznie powinien zagrać. Jego brak mógłby mocno osłabić siłę ofensywną mistrzów Szkocji.

Kazachowie jadą bez presji ze strony klubu. Na pewno jednak czują ją w sobie, co będzie niezwykle kłopotliwe. Zapas, na który zapracowali w Astanie jest jednak bardzo dobry, a kluczowy może być ewentualny gol na wyjeździe. Mają dobrych zawodników. Jest uwielbiany przez kibiców Finonchenko czy wyborowy strzelec, Khizhnichenko. Na tych zawodników ze szczególną uwagą powinna podejść drużyna gospodarzy. Mankamentem po stronie zespołu Karagandy będzie długa podróż. Kilka tysięcy kilometrów różnicy dla Szkotów odbiła się dość negatywnie. Tutaj może być podobnie. Warunki jednak panujące w Szkocji są podobne, co minimalnie zmienia postać rzeczy.

W pierwszym meczu Shakhtar zagrał bardzo mądrze. Wykorzystali swoje okazje strzeleckie, choć mogli wygrać wyżej. W obronie natomiast nie mieli sobie równych. Celtic bezskutecznie próbował rozbić mur rywala, z kilkoma wyjątkami. Wtedy jednak świetnie spisywał się golkiper Kazachów bądź Szoci pudłowali. Dzisiaj mecz powinien mimo wszystko wyglądać nieco inaczej. Celtic musi ruszyć od początku, powinien to być mecz, w który padnie sporo goli. Stawka jest ogromna i zarazem spodziewamy się kanonady. Powyżej 2.5 gola to nasz typ na ten arcyciekawy pojedynek.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Powyżej 2.5 gola, 1.60 Unibet