LM: Olympique Lyon vs. Grasshoppers


Rozpoczyna się trzecia runda eliminacji do Ligi Mistrzów. Przed nami bardzo ciekawie skonstruowane pary. Jedną z nich jest na pewno Olympique Lyon oraz zespół Grasshoppers. Francuzi są faworytami, ale mimo to nie mogą podejść obojętnie do tego spotkania. Pierwszy mecz może być najistotniejszy, szczególnie, że odbywa się we Francji.

Olympique Lyon rozpoczyna swoją przygodę  europejskimi pucharami od trzeciej rundy. Na pewno jest to nieco deprymujące, aczkolwiek pomaga w koncentracji w dalszej fazie sezonu. Gospodarze spotkania przebyli dość ciężki okres przygotowawczy. Rozegrali mnóstwo spotkań, w tym między innymi z Pogonią Szczecin, z którą zremisowali 0:0. Ciekawy był jednak ich ostatni mecz towarzyski. Zagrali bowiem z Realem Maryt i padł bramkowy remis - 2:2. Zespół jest całkiem nieźle ułożony i to na pewno będzie ich atutem w eliminacjach.

Faworyci tego dwumeczu poczynili kilka roszad kadrowych przed sezonem. Zespół opuścili tacy zawodnicy jak Lovren (Southampton), Monzon (Catania) czy Martial (Monaco). Drużyna zatem straciła kilku solidnych kopaczy. Ponadto nikt znany nie trafił do zespołu. Niemniej nowe nabytki to w większości młodzi, utalentowani kopacze, którzy mają się sprawdzić w Ligue 1. 

Zespół Grasshoppers to vice mistrz kraju z poprzedniego sezonu. Deptali po piętach Basel aż do samego końca. Niemniej sukcesem jest ich występ na tym etapie, czyli w samych eliminacjach do Ligi Mistrzów. Jest to bardzo ofensywna drużyna. Ukazali to w swoich trzech, pierwszych meczach szwajcarskiegi Super Ligi. Strzelili siedem goli i to jest ich najwięszy atut. Ponadto zespół ma wciąż swój potencjał i bardzo dobrych zawodników. Gospodarze muszą dzisiaj uważać na Hajrovicia, który strzelił w każdym ze spotkań ligowych minimum jednego gola (ma ich cztery). Dzisiaj ponownie będzie chciał zaistnieć, choć na nieco innej płaszczyźnie.

Przed nami wbrew pozorom bardzo ciekawy mecz. Jeśli nie ugną się kolana gościom ze Szwajcarii to możemy być świadkami dośc wyrównanego spotkania. Lyon jeszcze jest w budowie przed nowym sezonem i nie wiadomo czego się po nich spodziewać w meczach o stawkę. Typujemy zatem, iż oba zespoły strzelą sobie po bramce.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Obie strzelą, 2.06 Unibet