LM: Schalke 04 vs. Chelsea Londyn


Istotny mecz w grupie E, podczas rozgrywek Ligi Mistrzów. Świetnie spisujące się Schalke 04, podejmie na własnej murawie Chelsea Londyn. Goście raz stracili punkty w tej edycji. Tym razem mają zamiar zobyć komplet. Rywal jednak nie jest prosty, aczkolwiek to właśnie The Blues są faworyzowani.

Schalke 04 w Bundeslidze nie błyszczy tak jak podczas rozgrywek Ligi Mistrzów. Gospodarze dzisiejszego pojedynku plasują się, co prawda na piątym miejscu w lidze, tracą jednak sporo punktów do czołowej trójki. W LM jest znacznie lepiej. Pierwsze dwie kolejki to dwa zwycięstwa. Pierwsze z kopciuszkiem, Steauą Bukareszt 3:0, kolejne natomiast na ciężkim terenie w Bazylei (1:0). Liderem zespołu jest Draxler. I to własnie na tę postać muszą uważać przyjezdni.

Chelsea Londyn po przeciętnym starcie, opanowała sytuację w lidze, a i być może Lidze Mistrzów. W Premiership znajdują się na drugim miejscu, tracą zaledwie dwa punkty do lidera - Arsenalu. Na europejskiej arenie natomiast, nieoczekiwanie przegrali swój pierwszy mecz na Stamford przeciwko Bazylei (1:2). W drugiej rundzie to już jednak pokaz siły zespołu Jose Mourinho. Wyjazd do Bukaresztu okazał się gładkim triumfem 4:0. Tym samym wielu oczekuje, że sytuacja w Chelsea została opanowana.

Mankamentem dla portugalskiego szkoleniowca, będzie brak Ashley Colea. Angielski defensor wciąż nie doszedł do siebie po urazie i w dzisiejszym spotkaniu również nie zagra. Schurrle jednak mimo spekulacji wyjechał do Niemiec i powinien pojawić się przynajmniej na ławce rezerwowych.

Oba zespoły grały ze sobą ostatnio w 2007 roku. Wtedy, w dwumeczu lepsza była Chelsea. Schalke jednak u siebie nie straciło punktów, padł bowiem bezbramkowy remis. Tym razem sytuacja jest jednak inna. Goście są w świetnej formie, mają znacznie większy potencjał kadrowy. Liczymy zatem na wygraną gości, ale w razie remisu otrzymamy zwrot stawki.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Chelsea (DNB), 1.57 Unibet